Šport

Ferrari krojil razplet VN ZDA

Indianapolis, 30. 09. 2002 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Letošnje nastope moštva iz Maranella lahko najlažje ocenimo z eno besedo - enkratno. Toda zmage rdeči konjenici očitno niso dovolj. To so dokazali v Indianapolisu, kjer so z nenavadno končnico še enkrat poskrbeli za razburjenje na tribunah.

Američani so nekoliko poseben narod. Predvsem pa je za prebivalce ZDA značilen svojstven pogled na popularnost posameznega športa. Toda ne glede na to, da marsikateri povprečen Američan ne pozna številnih posebnosti formule 1, verjame v eno značilnost vrhunskega športa. "V ringu" vedno in za vsako ceno zmaga boljši! Zato ni presenetljivo, da so zaključno slovesnost številni gledalci pospremili z žvižgi. Zakaj? Po tem, ko je vso dirko v ospredju preživel Michael Schumacher, je na koncu, ko je svetovni prvak v zadnjem ovinku nekoliko popustil plin, zmagal Rubens Barrichello. Še ena zakulisna igrica pod taktirko Jean Todta. Michael meni, da ne: "V letošnji sezoni smo dosegli številne zmage, moštvo pa je bilo vseskozi enotno. Zdelo se mi je, da bi naša enotnost najlažje predstavila, če bi ciljno črto kot prva v zgodovini prevozila skupaj. To nama sicer ni uspelo, toda bila sva zelo blizu!"

Rubens Barrichello in Michael Schumacher: ločila ju je le tisočinka sekunde (Foto: Reuters)
Rubens Barrichello in Michael Schumacher: ločila ju je le tisočinka sekunde (Foto: Reuters) FOTO: Reuters

Nemec se ni zmotil, saj so ure v komentatorskih kabinah nekaj sekund po koncu dirke kazale, da smo dobili dva zmagovalca. Natančna analiza je kasneje pokazala, da je bil za odtenek, tisočinko sekunde vendarle hitrejši Barrichello, vendar je za mnoge sporni podvig ferrarijevega dvojca vseeno zadoščal za nov rekord. Brazilec je namreč drugouvrščenega dirkača, svojega moštvenega tekmeca premagal z najmanjšo razliko v zgodovini formule 1. Ob tem pa so pri Ferrariju podrli še eno znamko. Kot prvi v zgodovini so v enem letu presegli magično število 200, seveda je govora o osvojenih točkah.

David Coulthard je bil tretji (Foto: Reuters)
David Coulthard je bil tretji (Foto: Reuters) FOTO: Reuters

Sicer so kljub odstopu Raikkonena z Veliko nagrado ZDA lahko zadovoljni pri McLarnu, saj je David Coulthard skozi ves konec tedna dirkal konstantno in na koncu osvojil tretje mesto. Škot je imel resnici na ljubo tudi nekaj sreče, saj sta že na začetku dirke svoje možnosti dodobra pokvarila dirkača Williamsa Ralf Schumacher in Juan Pablo Montoya, ki sta se preveč vživela v interni dvoboj. Kolumbijec, ki je v trčenju utrpel manj škode se je do konca prebil do četrtega mesta. Jarno Trulli je ciljno črto prevozil kot peti in tako potrdill, da je Renault na pravi poti. Heinz Harald Frentzen, veteran, ki je prvič sedel v Sauberjev dirkalnik pa ni imel svojega dne. Osvojil je skromno trinajsto mesto, kar pomeni, da je prvi interni dvoboj pripadel njegovemu rojaku in someščanu Nicku Heidfeldu, ki je bil deveti.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10