Šestkratni svetovni prvak in prvi voznik italijanskega moštva Nemec Michael Schumacher je ob tem glasno dejal: "Vsi skupaj smo pripravljeni na nove izzive v bližnji sezoni."
Približno 800 povabljenih gostov na novem dirkalniku ni opazilo radikalnih sprememb. Točno ob 11. uri in sedem minut so Schumacher in njegova moštvena kolega Rubens Barrichello ter Luca Badoer potegnili rdečo rjuho z bolida F 2004. Letošnji dirkalnik je dodelan model lanskega. "Nepoznavalsko oko vsekakor težko prepozna razlike glede na lanski model. Ampak sam poznam spremembe in sem z njimi zelo zadovoljen," je dejal Schumacher. "Kamen modrosti ne obstaja več. Napredek zato leži v podrobnostih," je še dodal svetovni prvak.
Za razliko od dirkalnika moštva Williams-BMW, Ferrari ni pokazal drastičnih sprememb pri dizajnu dirkalnika. Vsekakor pa je bila večina sestavnih delov na novo razvitih. "Dirkalnika nismo drastično spreminjali, ampak že tako dober koncept le optimizirali," je dejal oblikovalec Rory Byrne. Vse spremembe izhajajo iz spremenjenega pravilnika: en motor mora vzdržati ves teden, avtomatski menjalniki in avtomatika pri startu niso več dovoljeni. Po pravilniku je zadnje krilce zdaj razdeljeno v dve in ne več v tri krila, nekaj večji pa je še pokrov motorja.
Sicer pa so slabih šest tednov pred uvodno dirko sezone 7. marca vsi navzoči poudarili, kako težko bo letos spet osvojiti naslov konstruktorskega prvaka, kar je Ferrariju uspelo petkrat zapored. "Leto ne bo lahko. V konkurenci imamo največje svetovne avtomobilske proizvajalce," pa je ob tem poudaril predsednik Ferrarija Luca di Montezemolo. "Zavedamo se, da imamo močne konkurente. Dovolj imajo, da neprestano vozijo za nami," pa meni vodja moštva Jean Todt.
Medtem pa bi Schumacher, ki je v lanski sezoni osvojil rekordni šesti naslov prvaka, v letošnji sezoni znova postavil mejnike. V primeru, da bi še sedmič postal svetovni prvak, bo to že njegov peti zaporedni naslov v točkovanju voznikov. Njegov prijatelj in vodja ekipe Jean Todt je ob tem prepričan, da se bo 35-letni Nemec znova spustil v boj za najvišje mesto in bo pri tem dal vse od sebe: "Povem lahko, da je Michael izredno motiviran."
Montezemolo: Barrichello, Montoya in Raikkoenen najhujši tekmeci
Brazilec Rubens Barrichello, voznik BMW Williamsa Juan Pablo Montoya in voznik McLaren Mercedesa Kimi Raikoennen bodo po mnenju predsednika Ferrarija Luce di Montezemola najhujši tekmeci Nemca Michaela Schumacherja v boju za nov naslov svetovnega prvaka v kraljevski avtomobilistični disciplini. Italijan je ob tem izpostavil tudi možnost presenečenja, ki je po Montezemolu za formulo ena pričakovana vsako leto. V pogovoru za časnik Welt am Sonntag je Montezemolo izrazil prepričanje, da bo Scuderia spet osvojila dirkaški in konstruktorski naslov.
Montezemolo meni, da je med Schumacherjevimi nasprotniki najmočnejši Raikkoenen, ki je že lani močno ogrozil Nemca in se moral zadovoljiti z drugim mestom. "Zelo mlad je še, a je ob Barrichellu najboljši za Michaelom," o 24-letnem Fincu razmišlja Italijan. Pri Ferrariju ga budno spremljajo, a še ne pride v ožji izbor, saj ima z McLarnom veljavno pogodbo. "Seveda pa se oziramo naprej. On je mlad, mi smo mladi in načrtovati je treba dolgoročno," je ocenil Montezemolo, ki ima do leta 2006 sklenjeno pogodbo s Schumacherjem, Barrichellom in vodjem moštva Jeanom Todtom.
Montezemolo je že napovedal, da bo imel Schumacher, ki za Ferrari vozi že od leta 1996 in s tem dlje kot kdorkoli drug, v italijanskem bolidu mesto, dokler si bo to želel. "Če bo imel enako motivacijo in željo, bo enako hiter in dober. Zato ni razloga, da ne bi smel voziti. Vse je odvisno od njega, pa četudi bo star že 55 let." Seveda pa je to odločitev šestkratnega svetovnega prvaka.
Skoraj enako navdušen pa je Montezemolo nad Brazilcem Barrichellom. "V moštvu imamo dva potencialna svetovna prvaka. Rubens se je v zadnjih letih močno razvil kot dirkač in tudi kot osebnost."
Montezemolo pa se je ozrl tudi širše in vse prireditelje tekmovanj pozval, naj znižajo cene vstopnic, da bo obisk tekem večji in formula ena ne bo vabila ljudi le pred male zaslone. Po njegovem mora formula ena najprej ostati dirka za občinstvo na progi in šele v drugi fazi naj bi šlo za televizijske postaje. Prav zato morajo večjo vlogo dobiti tudi vozniki. Iz tega razloga nasprotuje različnim električnim pripomočkom v bolidih in pravilom, ki naj bi na izumetničen način naredila tekmovanje bolj zanimivo. "Prišli smo do točke, ko ne smemo več bistveno vplivati na dogodke med dirko. Vsi nadaljnji ukrepi bodo manipulirali šport."