Gonzalez je bil v "uri resnice", ki je tokrat odločila zmagovalca, za minuto in 23 sekund hitrejši od lanskega zmagovalca dirke, rojaka Angela Casera, njun rojak David Plaza na tretjem mestu pa je zaostal minuto in 45 sekund. Vodilni pred zadnjo etapo še en Španec Roberto Heras si je nabral tri minute in 22 sekund zaostanka, tako da je moral zlato majico prepustiti Gonzalezu, pred katerim je imel po 20 etapah minuto in osem sekund prednosti.
Tako v kronometru kot v skupnem seštevku je bil od Slovencev najboljši Tadej Valjavec. V vožnji na čas je z zaostankom pet minut in 27 sekund zasedel 50. mesto, v skupnem seštevku pa je na koncu osvojil zelo solidno 18. mesto, za Gonzalezom je zaostal 23 minut in 11 sekund. Gorazd Štangelj je bil v zadnji etapi 96. (+7:08), skupno pa 74. (+2:19:00), Andrej Hauptman pa je v kronometru zasedel 70. mesto (+6:16), skupno pa 90. (+2:39:47).
Kelme najboljše moštvo
V skupnem seštevku so domači kolesarji zasedli prvih šest mest, dobili pa so tudi največ posamičnih etap. Domov so odnesli zlato majico najboljšega v skupnem seštevku, Aitor Osa je bil najboljši v seštevku gorskih ciljev, Kelme je bila najboljša ekipa, zmage niso zabeležili le v seštevku etapnih točk, kjer je bil najboljši Nemec Erik Zabel, pa čeprav ni dobil niti ene etape.
V 21 etapah so Španci zmagali na desetih, ki so bile v glavnem velikega pomena za skupni vrstni red. Italijani so bili najhitrejši devetkrat, izkazali pa so se predvsem v sprintih. Končni zmagovalec Aitor Gonzalez je bil najuspešnejši tudi po številu etapnih zmag, zabeležil je tri posamične zmage (dva kronometra), prav toliko zmag pa je zabeležil tudi Italijan Mario Cipollini. Slednji je bil razred zase v sprintih uvodnih etap, v zaključku pa ga je v tem kolesarskem elementu zamenjal rojak Angelo Furlan, ki je tako kot Španec Pablo Lastras dvakrat prišel na cilj z dvignjenimi rokami. Španci in Italijani so skupaj dobili kar 19 etap, preostalim so pustili le dve, enkrat je bil na cilju prvi Rus Sergej Smetanin, drugič pa Kolumbijec Santiago Botero.