Los Angeles, 19. 02. 2008 10.08 |

STA, M.J.
0

Anže Kopitar je v dresu severnoameriškega moštva NHL Los Angeles Kings v noči na torek s soigralci izgubil proti Phoenix Coyotes.

Gosti iz Phoenixa so v Staples Centru slavili visoko zmago s 4:0, junak srečanja pa je bil Radim Vrbata, ki je zadel gol in zbral še dve podaji. Legendarni Wayne Gretzky je s tem prišel do 100. trenerske zmage.

Wayne Gretzky
Wayne Gretzky FOTO: Reuters

V Denverju se je na tekmi Colorado Avalanche - Detroit Red Wings izkazal gostujoči vratar Chris Osgood, ki je za svoj 47. "shutout" v karieri ustavil 18 strelov, razpoložen pa je bil tudi Henrik Zetterberg z dvema goloma in najboljše moštvo prvenstva NHL je v gosteh zabeležilo zmago s 4:0. Detroit je zmago "krvavo" potreboval, saj je z njo prekinil niz šestih zaporednih porazov. Prvi zadetek v skoraj štirih mesecih je vpisal Chris Chelios, Valtteri Filppula pa je z igralcem več zadel v uvodni tretjini. Zetterberg je to sezono zbral že 35 zadetkov in je skupaj z Jaromom Iginlo tretji najboljši strelec lige. Pavel Dacjuk je zbral tri podaje.

New York Islanders so v domači dvorani s 3:2 premagali San Jose Sharks, odločilni gol za zmago pa je v zadnji tretjini prispeval Freddy Meyer, ki je izkoristil poškodbo prvega vratarja gostov, Jevgenija Nabokova. Slednji jo je skupil v drugi tretjini, ko mu je Radek Martinek poškodoval masko. V slačilnici so mu rano zašili in v odločilnem delu igre se je vrnil v vrata, a je bil previdnejši kot sicer.

V Newarku so domači New Jersey Devils zlahka s 5:1 premagali Carolina Hurricanes. Travis Zajac je zbral gol in podajo ter pomagal New Jerseyju do najboljšega položaja v vzhodni konferenci, ki si ga deli z Ottawo in Montrealom. Mike Mottau, Jay Pandolfo, Johnny Oduya in Zach Parise so se še vpisali med strelce pri domačih, medtem ko je edini gol za goste, sicer vodilno moštvo jugovzhodne skupine, dosegel Jeff Hamilton.

Los Angeles Kings - Phoenix Coyotes 0:4
New Jersey Devils - Carolina Hurricanes 5:1
New York Islanders - San Jose Sharks 3:2
Colorado Avalanche - Detroit Red Wings 0:4