Rdeči stroj se ne ustavi: Jeseničani brez težav tudi proti Feldkirchu

Jesenice, 07. 02. 2021 19.29 |

Po tem, ko je SŽ Olimpija v njihovo mrežo pospravila šest ploščkov, so hokejisti VEU Feldkircha pred povratkom v domovino gostovali še v dvorani Podmežakla, kjer jih je domača ekipa Sij Acroni Jesenice premagala s 4:1. To je že deseta zaporedna zmaga "železarjev" v Alpski ligi.

Jeseničani so nazadnje na začetku januarja izgubili z Asiagom.
Jeseničani so nazadnje na začetku januarja izgubili z Asiagom. FOTO: Damjan Žibert

Jeseničani so dosegli že deseto zaporedno zmago v regionalnem tekmovanju, nazadnje so izgubili 6. januarja z Asiagom. Z nedeljsko zmago so spet povsem blizu vodilnima ekipama v ligi: SŽ Olimpija ima na prvem mestu 52 točk, Pustertal na drugem 51, Jeseničani pa zdaj 50, a imajo med vsemi tremi najmanj odigranih tekem. Feldkrich je v soboto že igral s slovensko ekipo in v Ljubljani izgubil z 1:6. V nedeljo je bilo po prvi tretjini videti, da bo doživel podobno usodo. Domači so namreč v prvi tretjini dosegli tri gole, strelski večer je začel Blaž Tomaževič, nadaljevala pa sta ga Jaka Sodja in Žan Jezovšek.

A nadaljevanje je bilo vendarle bolj umirjeno. Gostje s tudi danes razpoloženim vratarjem Alexom Caffijem (imel je 34 obramb) so vzpostavili ravnotežje, niso pa mogli priti do preobrata. V zadnji tretjini so sicer nato tudi zadeli, a znižanje ni povzročilo preplaha pri domačih. "Železarji" so umirjeno pripeljali tekmo do konca, za piko na i pa je z zadnjim golom v 59. minuti, ko je Feldkirch poskusil še brez vratarja, poskrbel Jezovšek.

Po prekinitvi, naslednji teden v Alpski ligi ne bo tekem, se bodo Jeseničani v regionalnem tekmovanju spet borili 16. februarja, ko bodo gostovali pri zadnjem moštvu iz Linza.