Boston ne popušča, z novo zmago potrdil vodstvo na lestvici

New York, 18. 11. 2022 08.27 |

STA, A.V.
0

Hokejisti Bostona so ponoči v severnoameriški hokejski ligi NHL premagali Philadelphia Flyerse in s 15. zmago potrdili prvo mesto na vzhodu in v ligi. Junak domače zmage je bil Čeh David Krejči, ki je v končnici dosegel dva gola za prepričljivo zmago.

Dve točki na vzhodu zaostajajo New Jersey Devilsi, ki so s 3:2 slavili po podaljšku v Torontu. Tekmo je v prvi minuti dodatnega dela odločil Belorus Jegor Šarangovič. Pred tem so bili vragi blizu uspeha že v rednem delu, a je William Nylander Kanadčanom v 58. minuti priboril izenačenje in točko.

Na zahodu vodijo Vegas Knightsi, ki imajo tako kot New Jersey 28 točk. V ameriški igralniški Meki so se gostitelji veselili zmage s 4:1, vsi goli pa so padli v zadnji tretjini.

Velja omeniti še hud boj med Dallasom in Winnipegom za prvo mesto v centralni skupini zahoda. Dallas je s 6:4 slavil pri Floridi, kar dva gola pa je dosegel Finec Roope Hinz. Winnipeg pa je s 3:2 odpravil Anaheim. Ključni igralec tekme je bil Kyle Connor, ki je dosegel vse tri gole za domače, zadnjega 54 sekund pred koncem.