Branilci naslova lige NHL slavili pred domačimi gledalci

Philadelphia, 22. 10. 2019 07.35 |

V severnoameriški hokejski ligi NHL so odigrali štiri tekme, največ zadetkov so gledalci videli v Philadelphii, kjer so domači Flyers s 6:2 porazili Vegas Golden Knights. Branilci naslova St. Louis so s 3:1 porazili Colorado.

• Vrhunci tekme St. Louis Blues - Colorado Avalanche
    02:22
    Vrhunci tekme St. Louis Blues - Colorado Avalanche
  • Vrhunci tekme Philadelphia Flyers - Vegas Golden Knights
    02:42
    Vrhunci tekme Philadelphia Flyers - Vegas Golden Knights
Branilci naslova so bili uspešni proti Coloradu.
Branilci naslova so bili uspešni proti Coloradu. FOTO: AP

Za Philadelphio, ki je štiri zadetke dosegla v drugi tretjini, se je z dvema goloma in podajo izkazal Michael Raffl, gol in podajo je prispeval Oskar Lindbloom. Letalci so prekinili štiri tekme dolg niz brez zmage. Le en gol manj so videli ljubitelji hokeja v Torontu, kjer je Columbus slavil po podaljšku s 4:3. Tekmo je odločil Gustav Nyquist, ki je unovčil kazenski strel v podaljšku. Za Columbus so zadeli Riley Nash, Pierre-Luc Dubois in Alexander Wennberg, Nick Foligno je vpisal dve podaji, Joonas Korpisalo je ustavil 28 strelov. Na drugi strani je tekmo z golom in podajo končal Auston Matthews, po enkrat sta zadela William Nylander in Kasperi Kapanen. Andreas Johnsson in Jake Muzzin sta imela dve podaji, Frederik Andersen pa 34 obramb.

St. Louis je s 3:1 premagal Colorado, junak tekme je bil Vladimir Tarasenko z golom in dvema podajama. Za branilce naslova lige NHL sta bila strelsko uspešna še Brayden Schenn in David Perron.

Dallas je z 2:1 ugnal Ottawo, tekmo je odločil Joe Pavelski, ki je dosegel svoj prvi gol za novo ekipo.

Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets  3:4 (podaljšek)
Philadelphia Flyers - Vegas Golden Knights   6:2
St. Louis Blues - Colorado Avalanche         3:1
Dallas Stars - Ottawa Senators               2:1