Brez Kopitarjevih točk 'Kralji' nemočni proti Anaheimu

Anaheim, 06. 04. 2019 08.55 |

Hokejisti Los Angelesa so v severnoameriški poklicni hokejski ligi NHL v gosteh izgubili proti Anaheimu z 2 : 5. Slovenski zvezdnik Anže Kopitar je v dobrih 20 minutah sprožil en strel proti vratom tekmeca, a ostal brez točke.

Po prvi tretjini dvoboja v Anaheimu je bil rezultat 1 : 1, goste je v vodstvo povedel Mike Amadio, rezultat pa je izenačil Carter Rowney. V drugi tretjini so dvakrat zadeli domači, najprej je drugi gol za Anaheim po letu 2017 dosegel Korbinian Holzer, vodstvo pa je povišal Daniel Sprong.

V zadnjem delu igre sta za domače zadela še Sam Steel in Jakob Silfverberg, za goste pa je vmes na 2 : 4 znižal Carl Grundstrom. 'Kingsi' so imeli sicer več strelov na gol, a se je izkazal vratar Anaheima s 44 obrambami. To je bil že 50. poraz Anžeta Kopitarja in druščine ob 30 zmagah v sezoni.

Columbus Blue Jackets so na gostovanju pri New York Rangersih zmagali po izvajanju kazenskih strelov, ko je bil edini uspešen Artemi Panarin. Na tretji tekmi večera pa so Chicago Blackhawksi doma visoko s 6 : 1 nadigrali moštvo Dallas Stars. Patrick Kane je dosegel prvi in zadnji gol domačih.

Los Angeles Kings bodo prihodnjo tekmo igrali že v noči na nedeljo, ko bodo gostili lanske finaliste Vegas Golden Knights.