Čehi težje od pričakovanj strli odpor borbene Slovenije

Riga, 18. 05. 2023 17.20 |

Slovenski hokejisti so po dveh tretjinah četrte tekme na svetovnem hokejskem prvenstvu elitne divizije vodili proti favorizirani češki reprezentanci z 2:1, nato pa v zadnjih dvajsetih minutah popustili in na koncu morali priznati premoč tekmecu, ki je slavil s 6:2. Četa selektorja Matjaža Kopitarja še naprej ostaja brez točke v svoji predtekmovalni skupini B.

Slovencem je 40 minut kazalo odlično. Po zadetkih Mihe Verliča ob igralcu več (8.) in Jana Urbasa (12.) so v prvi tretjini presenetili Čehe in prednost z dobro obrambo zadržali večji del druge.

A Čehi so se vrnili, že ob koncu druge tretjine ob številčni prednosti znižali, v tretji pa povsem prevzeli pobudo. V le nekaj minutah so poskrbeli za preobrat, zmago pa še potrdili z zadetkoma ob koncu obračuna.

Slovenski hokejisti so še po dveh tretjinah vodili proti favorizirani češki reprezentanci  z 2:1, nato pa so naši tekmeci prestavili v višjo prestavo in na koncu slavili s 6:2.
Slovenski hokejisti so še po dveh tretjinah vodili proti favorizirani češki reprezentanci z 2:1, nato pa so naši tekmeci prestavili v višjo prestavo in na koncu slavili s 6:2. FOTO: iihf.com

Slovenci tako po štirih dvobojih ostajajo na zadnjem mestu predtekmovalne skupine B še brez točke. Počitka do naslednjega dvoboja ne bo veliko, saj jih že v petek ob 15.20 čaka obračun z enim od dveh domačinov SP, Latvijo.