Chicago in Montreal prek Edmontona oziroma Pittsburgha do uvodne prednosti

Montreal, 02. 08. 2020 09.04 |

STA, A.V.
0

Hokejisti Chicago Blackwaks in Montreal Canadiens so prišli do uvodnih zmag in prednosti v predkrogu končnice severnoameriške poklicne hokejske lige NHL, kjer moštva, uvrščena od petega do 12. mesta v konferenci, igrajo na tri zmage. Chicago je s 6:4 premagal Edmonton Oilers, Montreal pa po podaljšku s 3:2 Pittsburgh Penguins.

Montrealu, 12. ekipi vzhoda, ki je vodil že z 2:0, je zmago v 74. minuti igre prinesel Jeff Petry.

Pri Chicagu, zadnji ekipi, ki si je na zahodu še zagotovila predkrog končnice, je blestel novinec Dominik Kubalik, ki je dosegel dva gola in prispeval še tri podaje.

"Pripravljeni smo bili na nadaljevanje in mislim, da je bila tekma dobra. Počutil sem se precej dobro in vse je šlo v mojo smer, tako da je lepo, a to je šele prva tekma," je po koncu dejal 24-letni Kubalik.

Hokejisti Calgary Flames so Winnipeg Jets premagali s 4:1, odločilno prednost pa so si priborili v drugi tretjini, ko so zadeli trikrat in zaostanek z 0:1 po prvem delu igre spreobrnili v vodstvo s 3:1.

Uvodne zmage so se razveselili tudi hokejisti New York Islanders, ki so z 2:1 premagali Florido Panters, in Caroline Hurricanes, ki so s 3:2 premagali New York Rangers.

Najboljša štiri moštva iz obeh konferenc so bila prosta, v naslednjih sedmih dneh pa bodo igrala za boljše izhodišče v četrtfinalu končnice, kjer se kot običajno igra na štiri zmage.