Colorado Avalanche po hudem boju slavil v Anaheimu

Anaheim, 20. 01. 2022 08.31 |

Ekipa Colorado Avalanche je v predmestju Los Angelesa po hudem boju premagala Anaheim Duckse z 2:0. Za vodilno hokejsko ekipo v zahodni konferenci v severnoameriški ligi NHL je prvi gol v končnici druge tretjine dosegel Samuel Girard, zmago pa je v izdihljajih tekme potrdil Nazem Kadri.

V Kaliforniji je svoje delo dobro opravil tudi češki vratar Pavel Francouz, ki je zaustavil vseh 34 strelov domačih hokejistov in drugič v ligi NHL svojo mrežo ohranil nedotaknjeno.

Vodilna zasedba iz Denverja ima v zahodni konferenci štiri točke več od drugouvrščenega St. Louisa, Los Angeles Kingsi Anžeta Kopitarja, ki bodo v noči na petek gostili prav Colorado, pa so trenutno na šestem mestu z desetimi točkami zaostanka.

V noči na četrtek sta bili še dve tekmi. Rangerji iz New Yorka so na domačem ledu premagali Toronto s 6:3. Za zasedbo iz Velikega jabolka je prvič v tej sezoni dva gola dosegel Ryan Reaves, nazadnje mu je to uspelo pred skoraj devetimi leti proti St. Louisu. Dva gola je prispeval še Adam Fox, po enega pa Ryan Strome in Chris Kreider. Ruski vratar pri Rangerjih, Igor Šesterkin, je zbral 35 obramb, od tega 17 v zadnji tretjini.

Za kanadsko moštvo, ki je v prvi tretjini v Madison Square Gardnu vodilo s 3:1, so zadeli Rus Ilja Mihejev, Mitchell Marner in Michael Bunting.

Ekipa Arizona Coyotes je v gosteh premagala New Jersey Devilse s 4:1. Pri zadnjeuvrščeni ekipi v zahodni konferenci je češki igralec Karel Vejmelka zbral 35 obramb, v polno pa so zadeli Dysin Mayo, Lawson Crouse, Travis Boyd in Šved Johan Larsson. Za blede Vrage je edini gol na tekmi na začetku uvodne tretjine dosegel Švicar Nico Hischier.

New Jersey Devils – Arizona Coyotes     1:4

New York Rangers – Toronto Maple Leafs  6:3

Anaheim Ducks – Colorado Avalanche      0:2