Edmonton Oilersi po kazenskih strelih premagali LA Kingse

Los Angeles, 31. 12. 2023 06.52 |

Ž.K., STA
4

Hokejisti moštva Los Angeles Kings so doživeli še 18. poraz v sezoni lige NHL. Po rednem delu, ki se je končal z 2:2, in podaljških, v katerih zadetka moštvi nista dosegli, so se po kazenskih strelih zmage razveselili Edmonton Oilersi. Kralji, za katere je Anže Kopitar pri drugem zadetku prispeval podajo, nato pa zgrešil svoj kazenski strel, so še petič v sezoni klonili po kazenskih strelih.

Kralji so proti Edmontonu so zapravili lepo priložnost za novo zmago, saj so po prvi tretjini vodili 2:0. Uvodni zadetek je dosegel Kevin Fiala, drugega pa Adrian Kempe.

Edmonton je v drugem delu naredil preobrat. Po dobrih petih minutah je ob prednosti igralca več zadel Connor McDavid, ki je igral 600. tekmo v ligi NHL, v 36. minuti pa je bil natančen še Leon Draisaitl.

Statistika tekme LA Kings - Edmonton Oilers
Statistika tekme LA Kings - Edmonton Oilers FOTO: Sofascore.com

V zadnji tretjini in podaljšku ni bilo zadetkov. Edmonton je vpisal četrto zaporedno zmago, potem ko je odločilni gol s kazenskega strela zabil Derek Ryan. Pred tem sta bila LA Kings natančna Trevor Moore in Kempe, neuspešna pa Carl Grundstrom in Anže Kopitar.

Največ točk v ligi NHL, sezona 2023/2024:

1. Nikita Kucherov (Tampa Bay Lightning): 59 točk (25 golov, 34 podaj)

2. Nathan MacKinnon (Colorado Avalanche): 56 točk (19 golov, 37 podaj)

3. Artemi Panarin (New York Rangers): 50 točk (23 golov, 27 podaj)

4. David Pastrnak (Boston Bruins): 48 točk (22 golov, 26 podaj)

5. William Nylander (Toronto Maple Leafs): 48 točk (17 golov, 31 podaj)

...

36. Anže Kopitar (Los Angeles Kings): 33 točk (14 golov, 20 podaj)

Anže Kopitar
Anže Kopitar FOTO: AP

LA Kings so tako leto 2023 sklenili z izkupičkom 20 zmag, osmih porazov in petih podaljškov, s čimer zasedajo tretje mesto v pacifiški skupini oziroma šesto na zahodu.

Kings bodo naslednjo tekmo igrali v noči s srede na četrtek po slovenskem času doma proti Toronto Maple Leafs.