Epski preobrat 'ledenih zmajev' za prvo mednarodno lovoriko v klubski zgodovini

Bolzano, 21. 04. 2019 21.53 |

Ljubljanski hokejisti so v dramatičnem sedmem finalnem obračunu alpske lige na gostovanju pri favoriziranem Pustertalu dosegli najodmevnejšo mednarodno zmago v zelo kratki klubski zgodovini, odkar nastopajo pod imenom SŽ Olimpija. 'Ledeni zmaji' so bili boljši s 3:1 in se pred začetkom finala domačega prvenstva z Jeseničani zasluženo veselijo prve letošnje lovorike.

Čeprav je domači Pustertal še dobrih sedem minut do konca rednega dela zadnje, sedme finalne tekme vodil z minimalnih 1:0, ko je v 18. minuti prve tretjine v polno meril Armin Hofer, so srčni in nepopustljivi hokejisti ljubljanske Olimpije najprej izenačili v 53. minuti prek Žige Sveteta, nato pa je stvari v svoje roke vzel Miha Zajc, ki je v 54. in 59. minuti ugnal nemočnega domačega čuvaja mreže Keitha Furlonga za veliko slavje gostov s 3:1.

Že pred tekmo je bilo jasno, da je vložek ogromen. Olimpija vsaj v prvi tretjini ni bila prava, saj varovanci trenerja Jureta Vnuka nikakor niso uspeli razviti svoje napadalne igre, ki je bila na zadnjih dveh tekmah zelo učinkovita. Domači so kot že rečeno uvodnih dvajset minut zaključili v svojo korist z minimalnim vodstvom 1:0. Tudi v drugih dvajsetih minutah smo spremljali ogorčen boj v nevtralni, srednji tretjini, kjer si nobeno od moštev ni uspelo ustvariti omembe vrednih priložnosti. Da je bila nervoza na obeh straneh očitna, dovolj zgovorno pričajo številne izključitve, ki pa do konca druge tretjine ne z ene ne z druge strani niso bile kaznovane. Pred odhodom na odmore med drugo in tretjo tretjino je za Olimpijo sicer zapretil Kristjan Čepon, a je bil Furlong znova na pravem mestu.

Hokejisti SŽ Olimpije so po epskem preobratu s 4:3 v zmagah v finalni seriji alpske lige premagali favorizirani Pustertal in se tako veselijo svoje prve mednarodne lovorike pod novim imenom. FOTO: Aljoša Kravanja

V zadnji tretjini pa se je gostom iz slovenske prestolnice naposled odprlo tudi v napadu. Vse več poskusov na domača vrata so nakazovala, da bi se Ljubljančani lahko znova vrnili v tekmo, kar je v 54. minuti uspelo Svetetu, ki je izenačil na 1:1. Le dve minuti pozneje je po lepi samostojni akciji nemočnega Furlonga za vodstvo Olimpije z 2:1 premagal še Zajc, igra Pustertala na vse ali nič v zadnjih dveh minutah pa ni obrodila sadov, saj je isti igralec plošček poslal v nebranjena vrata za potrditev naslova zmagovalca alpske lige v sezoni 2018/19.