Risi le 'ugriznili' za prve točke na SP in pol ducata golov v mreži Madžarske

Nursultan, 03. 05. 2019 17.39 |

Na četrti tekmi svetovnega prvenstva so slovenski hokejisti dosegli prvo zmago (6:0). V dvoboju z madžarskimi tekmeci so največji del naloge opravili v drugi tretjini, ki so jo dobili s 3:0. Z dvema goloma se je izkazal Jan Drozg, prvi gol na SP je dosegel Anže Kopitar, svojo nalogo pa je izvrstno opravil tudi vratar Luka Gračnar.

Po treh zaporednih porazih na hokejskem SP v Kazahstanu se je slovenska reprezentanca morala posloviti od želja po napredovanju med hokejsko elito in se osredotočiti na boj za obstanek v skupini A Divizije 1. Po porazih s Kazahstanom (2:3), Južno Korejo (3:5) in Belorusijo (1:4) sta Slovence čakala še dvoboja z Madžarsko in Litvo.

Proti Madžarski je drugo tekmo zapored v vratih Risov začel Luka Gračnar, Risi so dobro začeli tekmo in nato v 14. minuti zasluženo povedli, s strelom od daleč je vratarja Adama Veya presenetil branilec Miha Štebih. To je bil edini gol v prvih tretjini, v strelih je bilo po prvih 20 minutah 9:7 za Slovence.

Jan Drozg (desno) je dosegel dva gola.
Jan Drozg (desno) je dosegel dva gola. FOTO: Damjan Žibert

V drugem delu tekme so bili Slovenci precej boljši tekmec in to so izkoristili s kar tremi goli. Dvakrat je bil uspešen mladi Jan Drozg, najprej ob igralcu več po podaji Roberta Saboliča v 21. minuti, nato pa še tri minute kasneje, ko je po gneči pred golom premagal madžarskega vratarja. Piko na i zelo dobri slovenski tretjini je postavil Anže Kuralt v 31. minuti za vodstvo s 4:0. Po četrtem slovenskem golu so tekmeci zamenjali vratarja, priložnost je namesto Adama Vaya dobil Bence Balisz. V strelih je bilo 15:11 za Slovenijo.

V zadnji tretjini so Slovenci brez težav držali visoko vodstvo in ga še povišali v zaključku tekme. Najprej je v 55. minuti, za prvi gol na šampionatu, po strelu z beckhandom pod prečko, zadel kapetan Anže Kopitar, v 59. minuti pa je po lepi podaji Žige Panceta na 6:0 povišal Andrej Hebar. V strelih je bilo v tej tretjini 10:7 za Slovenijo, v skupnem seštevku pa 34:25. Risi so osvojili prve točke in so uspešno opravili prvi del naloge v boju za obstanek. Gračnar je ohranil mrežo nedotaknjeno, Drozg pa je v statistiko vpisal tri točke (dva gola, podaja). Za najboljša igralca tekme sta bila izbrana Bence Stipsicz in Jan Drozg. Zadnja tekma na SP Rise čaka Litva v nedeljo.

Madžarska - Slovenija 0:6 (0:1, 0:3, 0:2)
Štebih 14., Drozg 21. (PP1), 24., Kuralt 31., Kopitar 55., Hebar 59.
Kazenske minute: Madžarska 6, Slovenija 6;