Hokej

'Vsaka točka je pomembna, osvojili smo jo zasluženo'

Fribourg, 20. 05. 2026 08.05 pred 24 dnevi 2 min branja 17

Slovenija - Slovaška

Slovenska hokejska reprezentanca je na tretji tekmi svetovnega prvenstva po kazenskih strelih s 4:5 (1:2, 2:2, 1:0; 0:1) izgubila proti Slovaški, a prišla do zelo pomembne točke. "Imeli smo priložnosti za zmago, ampak se ni izšlo. Vse je mogoče, če si pomagamo in verjamemo," je po tekmi razmišljal selektor Edo Terglav.

Risi tekme niso odprli tako, kot so načrtovali, saj so nasprotniki prišli do hitrega gola. "Začetek ni bil po naših željah, po prejetem zadetku pa smo si začeli pomagati in bili smo bolj nevarni v napadalni tretjini," je povedal Rok Tičar, ki je s soigralci nato prišel do izenačenja, Slovaki pa so še pred koncem prve tretjine znova povedli.

Prav Tičar je bil tisti, ki je v nadaljevanju poskrbel za novo izenačenje, nasprotniki pa so odgovorili z dvema goloma in Slovence spravili v zahteven položaj. Iz slednjega so se uspeli rešiti, 31 sekund pred koncem rednega dela pa je igralec tekme Tičar z novim zadetkom izsilil podaljšek: "Zadovoljen sem z odzivom po tekmi proti Norveški, na koncu smo na žalost izgubili, ampak vzamemo točko."

Podobno je po tretjem slovenskem obračunu letošnjega svetovnega prvenstva razmišljal tudi selektor Edo Terglav: "Dokazali smo, da se da, če si pomagamo in verjamemo. Nikoli nismo obupali, fantje so se držali načrta in prišli nazaj v igro. Vsaka točka je pomembna. Imeli smo priložnosti za zmago, ampak se ni izšlo tako kot prvo tekmo. Tretjo tretjino so fantje odigrali tako, kot je treba. Zasluženo smo osvojili točko."

Risi bodo imeli za počitek na voljo manj kot 24 ur, saj jih že zvečer čaka tekma proti Švedski, ki je po treh tekmah prav tako pri treh točkah. "Čaka nas favorizirana Švedska, še en težek nasprotnik. Veliko bo odvisno od naše obrambe," je povedal Tičar, selektor pa dodal, da so to tekme, na katerih je treba uživati.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.
  • naslovnica   junij
  • Prenosna klimatska naprava
  • Balkonsko pohištvo
  • Žar na oglje
  • Ventilator
  • Sup
  • Robotska kosilnica
  • Plinski žar
  • Montažni bazen
  • Masažni bazen
  • Lounge pohištvo Deia
  • Inverterska klimatska naprava
KOMENTARJI17

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Nidani
20. 05. 2026 15.29
Cenim borbenost, požrtvovalnost! Bravo, čestitam!
flojdi
20. 05. 2026 14.01
Lepo.drzim pesti.
agent.brinko
20. 05. 2026 12.09
cestitke fantom. Avtor članka bi pa lahko postregel tudi z lestvico skupine v kateri igra Slovenija, haloooo
mptour
20. 05. 2026 12.33
Klikni na Group A nad lestvico, pa ti odpre obe.
flojdi
20. 05. 2026 14.07
Hvala.za napotek.to je tudi mene zanimalo.ampak potlej je treba pritisnit na piskotke.tega pa obicajno ne pocnem.tako da zdaj ne vem.ampak nic hudega.bo ze se kej pisalo
peglezn
20. 05. 2026 12.02
zadnja tretjina in podaljšek sta bila fantazija, bravo fantje... zaslužili bi zmago, ampak tudi tole je super!
borjac
20. 05. 2026 11.56
Bravooooo Slovenski Risi , treh točk iz treh tekem z Češko , Norveško , Slovaško ni nihče pričakoval , naše mere reprezentance imajo vsi po 0 točk , bravo Slovenci !!!
Tomaz Korosec
20. 05. 2026 11.33
Velik preskok v igri naših glede na prejšnja SP. Čestitam !
Zmajevo gnezdo
20. 05. 2026 10.51
Vsaka čast našim, nad pričakovanji,.
Hinkoinvinko
20. 05. 2026 10.19
Letos pa naši razturajo
Sventevith
20. 05. 2026 10.05
Še nikoli tako konkurenčni proti takim hokejskim velesilam. Čestitke fantom, za prikazano. Proti Češkoslovaški torej neodločeno. Kapo dol. Kriss se pa še ni zbudil, haha
graf
20. 05. 2026 09.32
Ne glede na končni rezultat če bodo te (in mogoče še kakšna😏 ) dovolj za obstanek moramo biti pošteni in priznati da točk proti Čehom in Slovakom ni nihče pričakoval , tako da Risi so že zdaj presegli zastavljan cilj za obstanek med elito , zame ste že prvaki pred finalom ! Zelo sem ponosen na naše fante ki so pustili srce na igrišču in le malo sreče nam je zmanjkalo celo za zmago proti Slovakom ! Vse čestitke za prikazano igro s katero ste sezuli nekdanje svetovne prvake , gremo Slovenija 👍...
SpamEx
20. 05. 2026 09.30
Brus1234
20. 05. 2026 09.02
Nad vsemi pričakovanji!! Poklon!!
sencina
20. 05. 2026 08.50
Kapo dol na borbenosti
?iro123
20. 05. 2026 08.31
Bravo fantje, nora tekma
JackRussell
20. 05. 2026 08.22
Škoda, malo je manjkalo.
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1758