Železarji klonili v Beljaku

Beljak, 07. 12. 2008 18.18 |

Hokejisti Acronija Jesenic so v tekmi 30. kroga lige EBEL v gosteh izgubili z beljaškim moštvom VSV z 2:4.

Acroni Jesenice - Vienna Capitals
Acroni Jesenice - Vienna Capitals FOTO: Žiga Novak

Kratki karavanški konec tedna Jeseničanom ni prinesel prav veliko. Potem ko so v petek klonili proti Celovčanom, ki so se tudi prebili na prvo mesto lige, so bili v nedeljo boljši še hokejisti iz Beljaka. Ekipi s severne in južne strani Karavank sta tako zamenjali mesti na lestvici, z zmago so se Beljačani prebili na peto. Doslej sta se moštvi merili štirikrat in si zmage izborili na domačem ledu. V Podmežakli so dvakrat zmagali Jeseničani (4:3, 4:2), v Beljaku pa so dvakrat slavili domači (4:3, 4:2).

Prvi gol so Železarji dosegli v osmi minuti, ko je avstrijskega čuvaja mreže Prohasko premagal Hebar. V nadaljevanju sta imeli obe ekipi po enkrat številčno premoč, vendar jo nista znali izkoristiti.

Tudi drugo tretjino so Jeseničani začeli zelo obetavno, ko so vodstvo po zadetku Razingarja še povišali. Potem pa so sledile minute domačih. Najprej je bil natančen Lanzinger, potem pa je dvakrat zapored jeseniškega vratarja premagal še Mapletoft in Beljačani so na odmor odšli s prednostjo enega zadetka.

Kljub temu številni navijači rdečih niso izgubili upanja pred zadnjimi 20 minutami, kajti ko sta moštvi igrali v polnih postavah, so bili gostje precej bolj nevarni od domačih. V zadnjem delu so Jeseničani vse moči usmerili v napad, bili večji del aktivnejši, nevarnejši, a obenem tudi neuspešni. Vratar Prohaska jih je spravljal v obup, gostitelji, ki so se umaknili v obrambo, pa so nanizali nekaj nevarnih protinapadov. Strel Oražeja z modre linije v 54. minuti pa je pomenil tudi konec upanja za Gorenjce.