Kingsi dobili derbi z Anaheimom, Kopitar do nove točke

Los Angeles, 27. 04. 2021 08.27 |

Hokejisti Los Angelesa so v ligi NHL premagali Anaheim s 4:1. Slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar je k zmagi svoje ekipe prispeval podajo pri prvem golu. Edmonton je 6:1 premagal Winnipeg. "Hat-trick" je dosegel kapetan Naftarjev Connor McDavid, ki je v sezoni na 46 tekmah zbral že 81 točk.

Pri Kingsih so gole dosegli Sean Walker v šesti minuti tekme (podaja Kopitar), pa Mikey Anderson, Dustin Brown in Trevor Moore – tako Brown kot Moore v prazno mrežo v predzadnji in zadnji minuti tekme,  vratar Jonathan Quick pa je tekmo končal z 21 obrambami. Anže Kopitar je prispeval podajo pri prvem golu in na ledu odigral slabih 20 minut, to je bila njegova 996. točka v karieri v NHL. Kralji se še vedno borijo za končnico; za zadnjim mestom, ki vodi v izločilne boje za naslov prvaka, zaostajajo šest točk, do konca rednega dela sezone jih čaka še deset tekem.

Edmonton Oilersi so dosegli najvišjo zmago večera, s 6:1 so v gosteh odpravili Winnipeg Jetse. S "hat-trickom" in podajo je izstopal kapetan Connor McDavid. To je bila zanj že 81 točka na 46. tekmi sezone (zbal je 28 golov in 53 podaj), drugi na lestvici je njegov soigralec, nemški hokejist Leon Draisaitl, ki je zbral 66 točk.

Calgary Flames – Montreal Canadiens     1:2

St. Louis Blues – Colorado Avalanche    4:1

Ottawa Senators – Vancouver Canucks     2:1

Dallas Stars – Carolina Hurricanes      4:3 (podaljšek)

Nashville Predators – Florida Panthers  4:1

Winnipeg Jets – Edmonton Oilers         1:6

Los Angeles Kings – Anaheim Ducks       4:1