Kopitar prispeval zadetek ob zmagi Kingsov nad Edmontonom

Los Angeles, 22. 11. 2019 07.56 |

Hokejisti Los Angelesa so dosegli deveto zmago v severnoameriški poklicni hokejski ligi NHL. V domači dvorani so davi s 5:1 premagali vodilno ekipo pacifiške skupine Edmonton. Enega od zadetkov je za 'kralje' dosegel tudi slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar.

Najboljši slovenski hokejist Anže Kopitar je v 15. minuti poskrbel za povišanje vodstva 'kraljev' na 2:0 in dosegel svoj sedmi zadetek v sezoni, s 15 podajami pa je skupaj pri 22 točkah.

Že v drugi minuti je Los Angeles v vodstvo popeljal Taylor Toffoli, ki je tri minute pred koncem poskrbel tudi za končni izid. V prvi tretjini sta, kot že rečeno, na 2:0 in kasneje na 3:0 povišala Kopitar (15.) in Jeff Carter (20.). Gostom je upanje vrnil Connor McDavid (21.), Michael Amadio pa je v 32. minuti dosegel gol za 4:1.

Po prostem večeru Kopitarja in druščino v domači dvorani čaka obračun z Arizono.