Kralji se dvigajo: tudi brez točk Kopitarja do zmage v St. Paulu

Saint Paul, Las Vegas, 27. 01. 2021 07.00 |

STA, J.K.
0

Los Angeles Kingsi s slovenskim kapetanom Anžetom Kopitarjem nadaljujejo z dvigom po lestvici lige NHL. Tokrat so na gostovanju v St. Paulu ugnali eno najuspešnejših ekip otvoritvenega dela nove sezone Minnesoto Wild (2:1). V pestrem večeru je bilo v ligi NHL na sporedu še kar nekaj zanimivih obračunov, St. Louis Bluesi so po kazenskih strelih ugnali vodilno ekipo lige Vegas Golden Knights (5:4).

Kopitar (na fotografiji) med nedavnim obračunom z ekipo Colorado Avalanche v Los Angelesu. FOTO: AP

Prva tretjina v St. Paulu je minila brez zadetkov. V drugi pa so hokejisti ekipe Los Angeles Kings prvič to sezono prvi povedli proti tekmecu, ko je po podajah Andreasa Athanasiouja in Jeffa Carterja zadel branilec Kurtis MacDermid. To je bil zanj prvi zadetek sezone. V zadnji tretjini je najprej za gostitelje izenačil Joel Eriksson Ek, a je že nekaj minut pozneje za vodstvo ter tudi končno zmago Kraljev zadel napadalec Carl Grundström, ki se je med strelce vpisal na drugi zaporedni tekmi. To je bila za Los Angeles druga zaporedna zmaga na gostovanjih, ekipa Anžeta Kopitarja pa je prvič po zadnji tekmi sezone 2017/18 več kot 50-odstotna. Prvi mož tekme je bil čuvaj mreže Cal Petersen, ki je zbral 32 obramb.

"Dve zaporedni zmagi v gosteh sta za nas velik dosežek. Sicer tokrat ni pritiska velike množice navijačev, a zato gostovanja niso nič manj zahtevna. Mislim, da se bomo domov vrnili zelo samozavestni. Upam, da bomo nadaljevali v tem slogu," je po tekmi dejal junak večera Petersen.

Kopitar je odigral slabih 20 minut tekme, a tokrat v statistiko ni vpisal nobene točke. Po treh zmagah na zadnjih štirih tekmah je Los Angeles na zahodu napredoval na osmo mesto na lestvici. Naslednja tekma kralje čaka v četrtek prav tako v St. Paulu, ko se bodo še enkrat pomerili z Minnesoto.

Vrhunci tekme Minnesota Wild ‒ Los Angeles Kings:

Skupaj je bilo na sporedu kar 13 tekem. Na Zahodu boj za prvo mesto v konferenci nadaljujeta ekipi Washington Capitals in Vegas Golden Knights. Hokejisti iz prestolnice so tokrat doma ugnali New York Islanderse s 3:2, a tudi tokrat so za zmago nad svojim nekoč šampionskim trenerjem Barryjem Trotzom potrebovali veliko sreče. Šele 27 sekund pred koncem jim je obe točki zagotovil Justin Schulz. Še pravočasno, saj Washingtonu letos v podaljšku ne gre. Ob štirih zmagah so Capitalsi letos v podaljšku trikrat izgubili.

Vrhunci tekme Washington Capitals ‒ New York Islanders:

Zlati vitezi pa so doma po izvajanju kazenskih strelov s 4:5 izgubili proti St. Louis Bluesom. Vegas je bil po vodstvu s 3:1 in 4:2 na dobri poti k novima točkama, a je Max Pacioretty v drugem delu poskrbel za 3:2, v zadnjem pa z dvema dodatnima goloma za podaljšek in kazenske strele, po katerih se je s soigralci veselil zmage.

Vrhunci tekme Vegas Golden Knights ‒ St. Louis Blues:

Na Vzhodu in v ligi z 12 točkami, eno več od Vegasa in Washingtona, vodijo Toronto Maple Leafsi, ki so v Calgaryju dobil kanadski derbi s 4:3. Odločilni gol na tekmi je v 53. minuti dosegel Mitchell Marner. Že pred tem je Toronto vodil z 2:0 in 3:1, na koncu pa je bilo vseeno tesno.