Kopitarjeva podaja premalo za uspeh Kraljev v Ottawi

Ottawa, 08. 11. 2019 08.38 |

Moštvo Los Angeles Kings slovenskega hokejista Anžeta Kopitarja je v severnoameriški poklicni hokejski ligi NHL v pretekli noči po podaljšku z 2:3 izgubilo na gostovanju v Ottawi. Hrušičan je pri tem vknjižil novo točko, 15. v sezoni, ko je sodeloval s podajo pri prvem zadetku Kraljev.

Slab uvod Kraljev v novo NHL sezono se nadaljuje. Moštvo slovenskega hokejskega asa Anžeta Kopitarja ima po 16 tekmah le pet zmag ob 10 porazih in zadnjemu porazu po podaljšku.

Podaljšek proti Ottawi, ki ima v novi sezoni prav tako le pet zmag, jim je uspelo izsiliti 7,2 sekunde pred koncem tekme, ko je za 2:2 zadel Tyler Toffoli. Tekmo je v prid domačinov nato po 3:12 minute podaljška odločil Jean-Gabriel Pageau.

Kralji so sicer prvič dosegli prednost, ko je v 7. minuti druge tretjine po podaji Kopitarja zadel Dustin Brown.

Medtem je v ligi bila v pretekli noči prekinjena najdaljša aktivna serija zmag. New York Islandersi, ki so pred tem desetkrat po vrsti slavili, so na domačem ledu izgubili po podaljšku s Pittsburgh Penguinsi s 3:4. Da bi bil poraz še toliko bolj boleč, je moštvo iz New Yorka zapravilo vodstvo s tremi zadetki po prvih dveh tretjinah.

Los Angeles bo naslednjo tekmo odigral v noči na nedeljo, ko bo nadaljeval serijo gostovanj v Kanadi s tekmo v Montrealu.