Kralji iz Denverja s sedmimi goli v mreži, podaja Kopitarja

Denver, Tampa, Las Vegas, 20. 01. 2019 07.28 |

Bitka za dvig z dna lestvice lige NHL je še naprej nerešljiva uganka za Los Angeles Kingse, ki so na sobotnem gostovanju v Denverju pri ekipi Colorado Avalanche doživeli enega najhujših porazov v zadnjih letih (1 : 7). Ekipa Avalanche je izenačila celo rekord franšize s kar šestimi goli v drugi tretjini. Anže Kopitar je sicer vknjižil podajo pri edinem golu Kraljev.

Kopitar (levo) v dvoboju z branilcem domače ekipe Samuelom Girardom.
Kopitar (levo) v dvoboju z branilcem domače ekipe Samuelom Girardom. FOTO: AP

V severnoameriški profesionalni hokejski ligi NHL vse bolj postaja jasno, da bo moštvo Slovenca Anžeta Kopitarja, Los Angeles Kings, za uvrstitev v končnico potrebovalo čudež v obliki dolge serije zmag. V svoji 49. tekmi sezone so zabeležili 23. poraz, na gostujočem ledu so doživeli pravo katastrofo, saj jih je Colorado premagal kar s 7 : 1.

Kralji, za katere je edini gol dosegel Ilija Kovaljčuk, Kopitar je bil podajalec, so že po dveh tretjinah zaostajali z 0 : 7, v drugi so iz desetih strelov dobili kar šest golov, od tega jim je dva zabil Finec Mikko Rantanen. Zanj je bila to že 73. točka v sezoni in je drugi najučinkovitejši igralec lige. Finec pa na ledu ni niti dočakal konca tekme, saj v zadnji tretjini zaradi lažje poškodbe ni igral.

Vrhunci tekme Colorado Avalanche ‒ Los Angeles Kings:

Sedem golov so dosegli tudi lanskoletni finalisti Vegas Golden Knightsi, s 7:3 so doma ugnali Pittsburgh Penguinse, pri tem je Jonathan Marchessault prispeval tri gole za svoj drugi "hat-trick" v NHL. Novo zmago je zabeležila vodilna ekipa lige Tampa Bay Lightning. Doma so Strele s 6:3 ugnale San Jose Sharkse, dva gola je k zmagi prispeval Steven Stamkos.

Serijo tekem, v katerih je osvojila vsaj točko, je nadaljevala vodilna ekipa zahodne konference Calgary Flames, ki je s 5:2 zmagala v Edmontonu. New York Rangersi so v gosteh s 3:2 premagali Boston Bruinse, njihov vratar Henrik Lundqvist je zabeležil 446. zmago v NHL in se po številu zmag na šestem mestu najuspešnejših vratarjev izenačil s Terryjem Sawchukom. Poleg svojim obrambam se za to lahko zahvali tudi rojaku Miki Zibanejadu, ki je dosegel dva gola.