Kralji leto začeli z zmago

Los Angeles, 03. 01. 2010 07.52 |

Hokejisti NHL-moštva Los Angeles Kings so v prvi tekmi v letu 2010 vknjižili zmago. V domači dvorani so z 2:1 odpravili Washington Capitalse.

Los Angeles Kings
Los Angeles Kings FOTO: Reuters

Anže Kopitar (podaja za prvi zadetek) je skupaj s soigralci leto sklenil na najlepši možen način – z zmago. Želja igralcev je bila, da bi tudi drugi del sezone začeli na podoben način. V domačem Staples Centru so gostovali igralci Washingtona, ki pa so bili v prvem delu dvoboja preveč bledi, da bi lahko resneje ogrozili vratarja Johnatana Quicka. Drugače je bilo pri Kraljih, ki so se na vse pretege trudili zatresti mrežo nasprotnika, trud pa je bil poplačan minuto pred koncem prve tretjine, ko je zadel Ryan Smyth.

V nadaljevanju se je 'odprlo' tudi gostom, ki so s streli od daleč začeli ogrožati vrata domačinov. Edini, ki mu je uspelo plošček poslati za hrbet Quicka, je bil Mike Green, ki je poravnal izid (1:1), že v tretji minuti druge tretjine. Kljub minimalni terenski premoči se mreži do izteka drugega dela dvoboja nista več zatresli, drugače pa je bilo v sklepnih 20 minutah rednega dela. Michal Handzus je nameč zadel po treh minutah igre (2:1), gostje pa so nato začeli oblegati domača vrata. V Staples Centru so mreže do izteka igralnega časa ostale nedotaknjene, tako da so se Kralji veselili prve zmage v novem letu.

"Zadnji dve tekmi je odločil karakter. V novoletni premieri so nam nasproti stali izjemni hokejisti Washingtona, ki je veljajo za izjemno napadalno moštvo. Treba jim je bilo vsiliti naš način igre, hkrati pa igrati dovolj pametno, da nasprotnik po zapravljenih priložnostih ne bi prišel do čistega strela na gol. V drugi tretjini nismo najbolje obvladovali ploščka, gostom ponujali številne priložnosti za strel, a Quick je bil neverjeten,“ je po tekmi povedal trener Kingsov Terry Murray.

Los Angeles Kings - Washington Capitals 2:1
N.Y. Rangers - Carolina Hurricanes 1:2 (podaljšek)
Dallas Stars - Vancouver Canucks 1:3
Tampa Bay Lightning - Pittsburgh Penguins 3:1
N.Y. Islanders - Atlanta Thrashers 6:5 (kazenski streli)
St. Louis Blues - Chicago Blackhawks 3:6
Columbus Blue Jackets - Colorado Avalanche 2:3
San Jose Sharks - Edmonton Oilers 4:1