Kralji s Kopitarjem na čelu poraženi tretjič zapored

Los Angeles, 03. 01. 2024 08.07 |

STA, A.V.
4

Hokejisti Los Angeles Kings, ki jih kot kapetan vodi izkušen Slovenec Anže Kopitar, so tokrat v severnoameriški ligi NHL doživeli poraz na domačem ledu. Ekipa s sredine lestvice vzhodne konference Toronto Maple Leafs je v Kaliforniji zmagala s 3:0. Kopitar je odigral 20:17 minute in dvakrat meril proti vratom tekmeca, a ni bil uspešen.

Vratar kanadskega moštva Martin Jones je zbral 31 obramb za svoj 30. shutout v karieri, William Nylander pa je zadel dvakrat in pomagal javorjevim listom do prve zmage po treh porazih v nizu.

Jones, ki je začel kariero NHL leta 2008 v vrstah kraljev, je še drugič po vrnitvi v NHL ohranil svojo mrežo nedotaknjeno. Med strelce se je na tekmi vpisal še Calle Järnkrok, Tyler Bertuzzi pa je za Toronto, ki je pri kraljih začel gostovanje v Kaliforniji, dodal dve podaji.

Nylander je bil strelec prvega zadetka na tekmi v drugi tretjini, nato pa je usodo kraljev zapečatil tik pred koncem z zadetkom v prazno mrežo, ki je bil njegov 19. v sezoni. Domači vratar Cam Talbot je za kralje zaustavil 26 strelov in ni mogel preprečiti še tretjega zaporednega poraza, kar se je losangeleški ekipi zgodilo sploh prvič v sezoni.