Kopitar v zadnjih sekundah prinesel zmago Kraljem

Anaheim, Phoenix, Denver, Montreal, 01. 05. 2021 07.19 |

STA, J.K.
0

Dramatičen sosedski obračun v severnoameriški hokejski ligi NHL med Los Angeles Kingsi in Anaheim Ducksi je po preobratu v zadnjih minutah pripadel Kraljem (2:1). Ti so vse od prve tretjine v sosednjem Anaheimu zaostajali z 0:1, nato pa uprizorili preobrat, ki ga je z golom v enem zadnjih napadov na tekmi kronal kapetan Anže Kopitar.

Kopitar (na fotografiji) proslavlja s soigralci po golu v mreži Anaheima.
Kopitar (na fotografiji) proslavlja s soigralci po golu v mreži Anaheima. FOTO: AP

Ekipa Los Angeles Kings je v severnoameriški hokejski ligi NHL v gosteh z 2:1 premagala Anaheim Duckse, srečanje pa je odločil kapetan gostov Anže Kopitar, ki je zadel 56 sekund pred koncem. Haydn Fleury je v šesti minuti tekme Anaheim povedel v vodstvo, na 1:1 je Lias Andersson izenačil v petnajsti minuti zadnje tretjine, ko je ugnal vratarja Johna Gibsona (23 obramb). Jonathan Quick je zbral 33 obramb za ekipo Kraljev, ki se je izognila četrtemu porazu na zadnjih petih tekmah.

Enega v tem nizu je doživela v noči na četrtek po slovenskem času, ko jo je v Los Angelesu premagal prav Anaheim. Ti dve ekipi se bosta ponovno pomerili v noči na nedeljo, prav tako v Anaheimu. Tokratni obračun je Kopitar odločil v enem zadnjih napadov, ko je v padcu mojstrsko preigral Gibsona in poslal plošček v njegovo mrežo ob precej glasnemu navdušenju okoli 1500 gledalcev.

Vrhunci tekme Anaheim Ducks ‒ Los Angeles Kings:

'Nocoj se nam je izšlo'
"Videl sem, da je Gibson oddrsal iz vrat, zato sem lahko šel mimo njega in tako prišel pred nebranjeno mrežo. Nocoj se nam je izšlo," je v izjavi za uradno spletno stran lige dejal Kopitar. Dosegel je 997 točk v najmočnejši hokejski ligi ter ga le še tri ločijo od magične meje 1000.

Kingsi so sedaj na sedmem, predzadnjem mestu v skupini ter osem točk zaostajajo za St. Louis Bluesi na četrtem mestu, ki kot zadnje še vodi v končnico. V njej so že prve tri ekipe Vegas Golden Knights kljub porazu z 0:3 v gosteh pri Arizona Coyotesih, s katerim se je končal niz desetih zmag, Colorado Avalanche, ki so San Jose Sharkse odpravili s 3:0, ter Minnesota Wild.

V četrtem dvoboju večera so Montreal Canadiensi premagali Winnipeg Jetse s 5:3. Ekipi sta sosedi la lestvici skupine Scotia North, Montreal je s 53 točkami četrti, tretji s 57 pa Winnipeg.