Lafreniere junak zmage NY Rangers proti Coloradu, uspešni tudi Islandersi

Toronto, 06. 02. 2024 08.06 |

STA, A.V.
0

V severnoameriški ligi NHL se po koncu tedna, ki je bil v znamenju revijalne tekme zvezd All Star, nadaljuje redni del sezone. Ponoči sta bili na sporedu dve tekmi, na obeh sta slavili ekipi iz New Yorka. Islandersi so s 3:2 premagali Toronto Maple Leafs, Rangersi pa so bili boljši po podaljšku z 2:1 proti Colorado Avalanche.

V derbiju najboljših ekip metropolitanske in centralne skupine so bili boljši hokejisti NY Rangers. Odločilni zadetek v drugi minuti podaljška je prispeval Alexis Lafreniere.

Zadel je tudi Artemi Panarin, Jonathan Quick pa je zaustavil 31 strelov in pomagal Rangersom do druge zaporedne zmage. Nathan MacKinnon je zadel za Avalanche, ki so pred tem zmagali trikrat zaporedoma. Aleksander Georgiev je končal s 27 obrambami. "To je bila velika zmaga proti res dobri ekipi. Želeli smo igrati boljšo obrambo in mislim, da smo res dobro opravili," je bil vesel Lafrenier.

V Torontu pa se ni izšlo za domačo zasedbo javorovih listov. Gostje iz New Yorka so bili podjetnejši že na začetku tekme, ko je v 11. minuti za vodstvo 1:0 zadel Mathew Barzal. A je že takoj na začetku druge tretjine obrambo gostov presenetil Mitchell Marner za izenačenje na 1:1.

Kyle MacLean je dve minuti pozneje gostom priigral novo vodstvo (2:1). V zadnji tretjini je John Tavares proti nekdanjemu moštvu zabil za novo izenačenje 2:2 ob številčni premoči. A je pobuda ostala na strani Otočanov, ki so imeli zadnjo besedo na tekmi. Za zmago je dobri dve minuti pred koncem zadel Pierre Engvall.