Hat-trick Buntinga za tretji zaporedni poraz Kraljev

Boston, St. Louis, Denver, Los Angeles, Calgary, 06. 04. 2021 07.14 |

STA, J.K.
0

Zaključek zime in vstop v koledarsko pomlad sta se izkazala za izjemno neuspešno obdobje v ekipi Los Angeles Kings, ki je izgubila še tretjič zapored ter še devetič na zadnjih 12 tekmah. Anže Kopitar, ki je vknjižil podajo, je moral na domačem ledu priznati premoč Arizona Coyotesom (2:5). Kar tri ploščke je v mrežo Kraljev pospravil Michael Bunting.

Anže Kopitar (na fotografiji) spremlja veselje strelca treh zadetkov Michaela Buntinga v Los Angelesu. FOTO: AP

Slovenski hokejist Anže Kopitar je za Kralje prispeval podajo pri prvem golu Drewa Doughtyja. Za ekipo iz Los Angelesa je bil usoden slab začetek dvoboja, saj je Arizona do osme minute dosegla že tri gole, dva je v le minuti in pol prispeval Michael Bunting, ki je nato v drugi tretjini dosegel še tretji gol na tekmi, kar je bil zanj prvi "hat-trick" v ligi.

Poleg Buntinga se je pri Arizoni izkazal tudi vratar Adin Hill s 36 obrambami, na drugi strani pa je domači vratar Calvin Petersen zbral 28 obramb. Doughty in Andreas Athanasiou sta poraz ublažila, poskus kraljev brez vratarja pa je nato kaznoval Christian Dvorak z zadnjim golom na tekmi. Kralji so tako doživeli tretji poraz v nizu, naslednjo tekmo pa bodo z istim nasprotnikom igrali v sredo.

Vrhunci tekme Los Angeles Kings ‒ Arizona Coyotes:

Uspešen večer za Arizonce, ki na četrtem mestu držijo zadnjo vozovnico za končnico v skupini Zahod, je dopolnil prepričljiv poraz šestih St. Louis Bluesov na domačem ledu proti Vegas Golden Knightsom (1:6). Prvaki iz leta 2019 so v tej sezoni le še bleda senca šampionskega moštva, Zlati vitezi pa so po nekaj zadržanih predstavah tokrat neusmiljeno polnili mrežo tekmecev. Dvakrat je zadel Alec Martinez, gol in podajo pa je prispeval William Carrier. Za goste so zadeli so še Tomaš Nosek, Jonathan Marchessault in Nicolas Hague. Vegas je z učinkovito predstavo končal niz treh tekem brez zmage. V drugi tretjini so bili vitezi uspešni štirikrat, tekmo pa je Martinez končal z dvema goloma, Robin Lehner pa z 31 obrambami. Na drugi strani je St. Louis izgubil sedmo zaporedno tekmo.

Vrhunci tekme St. Louis Blues ‒ Vegas Golden Knights:

Montreal Canadiensi so s 3:2 po podaljšku premagali Edmonton Oilerse, za Montreal pa je prvi gol, odkar se je konec marca pridružil ekipi, dosegel tudi Eric Staal. Bil je mož odločitve, saj je dosegel zadetek v podaljšku. Staal se je pridružil kanadski ekipi, potem ko so se z njegovim prejšnjim klubom Buffalo Sabres dogovorili za prestop v zameno za dva izbora na naslednjih naborih.

"Ta trenutek bom seveda za vedno ohranil v spominu. Upam pa, da ne bo zadnji," je ob prvem zadetku za novo ekipo dejal Staal, ki je končal niz 23 tekem brez zadetka.

Vrhunci tekme Montreal Canadiens ‒ Edmonton Oilers:

Ekipa Toronto Maple Leafs je s 5:3 premagala Calgary Flamese. Auston Matthews je dosegel dva zadetka, John Tavares pa je z golom in podajo presegel mejo 800 točk v ligi NHL. Omeniti velja tudi 15. zaporedno tekmo ekipe Colorado Avalanche, na kateri je ekipa iz Denverja osvojila vsaj točko. Tokrat je s 5:4 na razburljivem obračunu skupine Zahod ugnala moštvo Minnesoto Wild. Nathan MacKinnon, Andre Burakovsky, Brandon Saad in J. T. Compher so vsi zadeli v drugi tretjini, nato pa vzdržali nalete Divjakov. Plazovi so zdaj le še za točko oddaljeni od rekorda franšize (16), ki je nedotaknjen od 30. januarja 2001. Zadel je tudi Gabriel Landeskog, Philipp Grubauer je ustavil 21 strelov in podrl rekord legendarnega Patricka Roya (1996) ter Petra Budaja (2007) z 12. zmago in enim porazom na zadnjih 13 tekmah. Koloradčani so se na vrhu lestvice lige izenačili s Florida Panthersi.