Kralji klonili pred Vitezi, nova točka Kopitarja

Washington, Toronto, Los Angeles, 20. 03. 2021 07.33 |

STA, J.K.
0

Vodilno moštvo tako imenovane skupine Honda West, Vegas Golden Knights, je bilo v severnoameriški hokejski ligi NHL premočan tekmec za Los Angeles Kingse. Kralji so na domačem ledu dvorane Staples Center izgubili z 2:4. Anže Kopitar je bil podajalec pri prvem zadetku za 1:2.

Kopitar (na fotografiji) je vknjižil novo točko.
Kopitar (na fotografiji) je vknjižil novo točko. FOTO: AP
Vodstvo lige NHL je zaradi petih igralcev, ki zaradi covid-19 protokolov ne smejo igrati, odpovedalo dve tekmi moštva Boston Bruins, ki bi morali v soboto igrati proti Buffalo Sabresom in v torek proti New York Islandersom.

Že po trinajstih minutah tekme so gostje iz Las Vegasa povedli z 2:0. Oba gola je za ekipo Golden Knights prispeval Max Pacioretty. Zgolj 18 sekund pred koncem prve tretjine so Kralji izenačili. Najprej je na 1:2 je znižal Alex Iafallo, ki mu je pri zadetku asistiral slovenski hokejski as Anže Kopitar. Hrušičan je zelo zanesljiv. Vsaj točko je vzel na devetih od zadnjih desetih tekem. Kopitar je vpisal še 27 podajo v tej sezoni. Skupno ima 35 točk. Vsega skupaj je dosegel osem golov. S 27 podajami je peti najboljši podajalec aktualne sezone lige NHL. Na vrhu te razpredelnice je igralec Edmonton Oilersov Connor McDavid (38).

Trevor Moore je v 27. minuti poskrbel za drugi zadetek Kraljev in izenačenje 2:2. A so bili v nadaljevanju člani gostujoče zasedbe iz Las Vegasa podjetnejši. William Karlsson je povišal na 3:2, končni izid pa je postavil William Carrier v 51. minuti. Moštvi se bosta pomerili še enkrat. Nova tekma med rivaloma v skupini Honda West bo v dvorani Staples Center na sporedu v nedeljo pozno zvečer po slovenskem času. Kralji v razvrstitvi skupine zasedajo peto mesto s 30 točkami, Vegas ima na vrhu 13 točk več. Pred Zlatimi vitezi iz Vegasa sta na lestvici lige NHL dve ekipi, Tampa Bay Lightning in Washington Capitals, ki sta skupaj na vrhu razpredelnice lige s po 44 točkami.

Vrhunci tekme Los Angeles Kings ‒ Vegas Golden Knights:

Moštvi se bosta pomerili še enkrat. Nova tekma med rivaloma v skupini Honda West bo v dvorani Staples Center na sporedu v nedeljo pozno zvečer po slovenskem času. Kralji v razvrstitvi skupine zasedajo peto mesto s 30 točkami. Vegas ima na vrhu skupine 13 točk več.

Vrhunci tekme Washington Capitals ‒ New York Rangers:

Capitalsi so na domačem ledu z 2:1 ugnali New York Rangerse. Washington je bil tudi edina zasedba, ki se je v noči s petka na soboto onstran Atlantika veselila domače zmage. Od petih odigranih dvobojev so na štirih slavile gostujoče ekipe. Montreal Canadiensi so v kanadskem derbiju po podaljšku izgubili doma proti Vancouver Canucksom (2:3). Tudi drugi kanadski derbi je dobila gostujoča zasedba. Hokejisti ekipe Calgary Flames so bili s 4:3 boljši od Toronto Maple Leafsov.

Vrhunci tekme Montreal Canadiens ‒ Vancouver Canucks:

Vrhunci tekme Toronto Maple Leafs ‒ Calgary Flames:

Da je bil večer še slabši za moštvo LA Kings, je z zmago v bližnji soseščini poskrbela ekipa St. Louis Blues, ki je trenutno najresnejši konkurent Kopitarju in soigralcem v boju za končnico. Bluesi, prvaki iz leta 2019, so po izvajanju kazenskih strelov premagali San Jose Sharkse (2:1).