Capitalsi zabili kar osem golov ob povratku Chare, Colorado na vrh

New York, Boston, Philadelphia, Anaheim, Las Vegas, 12. 04. 2021 07.36 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min
STA, J.K.
0

Zdeno Chara se je v dresu Washington Capitalsov prvič vrnil na dolga leta domači led v Bostonu, kjer je njegova ekipa tamkajšnji ekipi Bruins nato prizadejala enega najvišjih porazov v zgodovini (1:8). Newyorški derbi je po podaljšku pripadel New York Islandersom (3:2), Vegas Golden Knightsi so z zgolj 1:0 doma odpravili Arizona Coyotese, veliko prepričljivejše pa je bilo trenutno vodilno moštvo lige Colorado Avalanche na gostovanju v Anaheimu (4:1).

Dvoboj Conorja Shearyja in Daniela Vladarja v Bostonu.
Dvoboj Conorja Shearyja in Daniela Vladarja v Bostonu. FOTO: AP

Legendarni TD Garden je bil napolnjen le do 12 odstotkov kapacitete, a je vseeno toplo pozdravil dolgoletnega kapetana Zdena Charo, ki se je v dresu Washington Capitalsov vrnil na nekoč domačo ledeno ploskev. Sledil je pravi pravcati potop domačih Kosmatincev, ki so jim možje iz prestolnice zabili kar osem golov. T. J. Oshie je prispeval dva, enega v prvi tretjini, ko so Capitalsi zadeli trikrat, po dvakrat pa sta zadela še Conor Sheary in Lars Eller. Med strelce sta se vpisala še Tom Wilson in Nic Dowd za šele prvo zmago Washingtona nad Bostonom po rednem delu v tej sezoni. Bostončani so do vsaj točke na medsebojnih obračunih prišli kar petkrat zapored (3-0-2).

Novinec Vitek Vaneček je ustavil 34 strelov, a brez drugega "shutouta" ostal po zadetku Craiga Smitha ob igri z igralcem več na ledu po treh minutah igre v zadnji tretjini.

"Definitivno mislim, da je od zdaj naprej potrebno pridobiti ta občutek končnice. Želimo si igrati te pomembne tekme v tem času leta. Ne želiš biti ... Morda se bo slišalo grdo, a ne želiš biti preveč spredaj (na lestvici), ko nekako mirno pluješ v končnico," je zanimiv pogled na trenutno situacijo predstavil Sheary, ki je s soigralci točkovno izenačen z New York Islandersi na prvem mestu skupine Vzhod.

Vrhunci tekme Boston Bruins ‒ Washington Capitals:

Ganjenemu Chari so v dvorani, ki je v 14 sezonah postala njegov drugi dom, pripravili poseben videoposnetek, ki so si ga igralci in zbrani navijači skupaj ogledali med prvo tretjino, ko je bilo na semaforju že 0:2. 44-letnik je z Bostonom osvojil tudi Stanleyjev pokal leta 2011, bil pa je ključni mož ekipe, ki je bila tako blizu velikemu uspehu še dvakrat, in sicer v letih 2013 in 2019. Njegova žena in trije otroci še vedno živijo v Bostonu, ogledali naj bi si tudi sinočnji obračun legendarnega Slovaka.

Bergeron: To si je zaslužil
"Izvrstno je bilo, da so to priredili navijačem. Vem, da je le 12-odstotna kapaciteta, a to si je zaslužil. Vem, da je naredil tako veliko za ta klub," je priznal kanadski center Bostona Patrice Bergeron, ki je s Charo preživel toliko let na vzhodni ameriški obali. Capitalsi so v dobrem nizu, dobili so štiri od zadnjih šestih dvobojev. Kar 15 igralcev Washingtona je imelo točke, od tega 12 napadalcev.

"Ob tako natrpanem urniku je pomembno čim bolje razdeliti 'minutažo'. Veseli me, da imamo tako širok nabor razpoloženih igralcev," je povedal trener Capitalsov Peter Laviolette. Vratar Bostona Daniel Vladar je ubranil 25 strelov.

"Pomembno je, da se ne oziramo nazaj. Kar se je danes zgodilo, se pač je. Seveda to ni opravičilo za res slabo predstavo, a ključno je, da vse sile usmerimo v prihodnost, saj nas kmalu čakajo novi pomembni dvoboji," je še menil kapetan poražene ekipe Bergeron.

Colorado pred tekmama z Los Angeles Kingsi prišel na vrh lige NHL
Ekipa Colorado Avalanche je z zmago 4:1 na gostovanju pri Anaheim Ducksih kot prva prišla do 60. točke v hokejski ligi NHL. Colorado je še drugič v treh dneh premagal Račke in se povzpel do razmerja 28-9-4. Dobil je sedem od zadnjih osmih tekem, do točke pa na zadnjih 18 tekmah ni prišel le enkrat. Gabriel Landeskog je dosegel en zadetek in bil dvakrat podajalec ter tako postal osmi igralec v zgodovini franšize, ki je dosegel mejo 500 točk.

Vrhunci tekme Anaheim Ducks ‒ Colorado Avalanche:

Strelec zmagovitega zadetka za New York Islanderse je bil v newyorškem derbiju z New York Rangersi Ryan Pulock po dobri minute igre v podaljšku (3:2). To je bil njegov prvi zadetek na 41 tekmah to sezono oziroma prvi v rednem delu po 7. marcu 2020. Islanders so zdaj pri razmerju (27-11-4), potem ko so dobili pet od zadnjih šestih tekem na domačem ledu, Rangers, ki so se vrnili iz zaostanka 0:2, pa so na 19-16-6.

"Zavedali smo se, da bo o zmagovalcu odločal en strel, en gol. Zadel sem v pravem trenutku. Tako dolgo časa je že minilo, da sem kar malce vzhičen," je dejal junak tekme.

Na preostalih ploskvah so Buffalo Sabresi premagali Philadelphia Flyerse s 5:3, Vegas Golden Knights je z enim zadetkom v tretji tretjini premagal Arizona Coyotese, Pittsburgh Penguinsi so slavili v New Jerseyju (5:2), Nashville Predatorsi pa so bili po izvajanju kazenskih strelov boljši do Dallas Starsov. Los Angeles Kingsi bodo ta teden dvakrat gostili Golden Knightse. Prvo tekma bo iz noči iz ponedeljka na torek, druga pa dva dni kasneje. V soboto in prihodnji teden sledita gostovanji pri trenutno vodilnem Coloradu.