Detroit presenetil prvake, Toronto po podaljšku boljši od Winnipega

New York, Philadelphia, Detroit, Columbus, Raleigh, Toronto, 12. 03. 2021 07.30 |

STA, J.K.
0

V pestrem večeru severnoameriške lige NHL sta se v severni skupini spopadli najboljši kanadski ekipi, vodilni Toronto Maple Leafs in Winnipeg Jets, po podaljšku pa so v tej sezoni najboljši Kanadčani slavili s 4:3 in kot prvi v ligi dosegli mejo 40 točk. Branilci naslova, člani moštva Tampa Bay Lightning, so izgubili na gostovanju v Detroitu (4:6).

V Detroitu so "pele" tudi pesti, ko sta se pomerili desno krilo Tampe, Barclay Goodrow, in Detroitovo levo krilo, Adam Erne (oba na fotografiji). FOTO: AP

Detroit Red Wingsi so z domačo zmago nad ekipo Tampa Bay Lightning, ki brani naslov v ligi NHL, pripravili eno večjih presenečenj te sezone. Anthony Mantha je v zaključku prve tretjine povedel Rdeča krila v vodstvo, ki ga niso več izpustila iz rok, Jonathan Bernier pa je zbral za to sezono rekordnih 40 obramb. Brayden Point je zadel dvakrat v dobri minuti povsem v zaključku dvoboja, ko se je Tampa približala na le gol zaostanka, toda nato je Vladislav Namestnikov 20 sekund pred koncem tekmo dokončno odločil s strelom v prazno mrežo.

"Na srečo je vratarjev posel velik del tega športa, naš vratar pa je bil najboljši igralec na ledu," je bil poln hvale trener Detroita Jeff Blashill. V zadnjih petih sezonah je imela Tampa do sinočnje tekme proti Detroitu izkupiček 19-0-1, na kar 20 tekmah so torej vedno osvojili vsaj točko, kar je rekord franšize proti tekmecem v NHL. Detroit je na tekmo prišel s štirimi zaporednimi porazi, med njimi je bil tudi tisti na zadnji medsebojni tekmi s Tampo, ki so jo sicer že takrat "odpeljali" v podaljšek.

Vrhunci tekme Detroit Red Wings ‒ Tampa Bay Lightning:

"Vzeti tri od štirih točk proti osvajalcem Stanleyjevega pokala je precej dober rezultat za to skupino," je po prvem golu na 20. tekmi v dresu zadnjeuvrščenega Detroita dejal Troy Stecher. Precej nerazpoložen je bil v vratih gostov Curtis McElhinney, ki je v prvi tretjini prejel tri gole iz prvih petih strelov in tekmo sklenil s 17 obrambami, medtem ko je nekaj počitka ob koncu niza šestih gostujočih tekem dobil Andrej Vasilevski.

Toronto prvi do 40 točk
Čeprav na zadnjih tekmah niso kazali najboljših predstav, so Toronto Maple Leafsi prvi v ligi prišli do 40 točk. Na derbiju prvouvrščenih ekip skupine Scotia North proti Winnipeg Jetsom so prekinili serijo treh zaporednih porazov, do obeh točk pa prišli v podaljšku, ki ga je v 59. sekundi odločil Auston Matthews. To je bil že njegov 21. gol v sezoni, s katerim je še povečal vodstvo na lestvici najboljših strelcev, pred Connorjem McDavidom ima pet golov prednosti.

Vrhunci tekme Toronto Maple Leafs ‒ Winnipeg Jets:

Carolina Hurricanesi so zabeležili sedmo zaporedno zmago, Nashville Predatorsi jim niso predstavljal večjih težav. Že po prvi tretjini je Carolina vodila s 3:0, prednost pa do konca še povečala. Dva gola je k zmagi prispeval Morgan Geekie. V uspešnem nizu zmag so še naprej tudi hokejisti ekipe New York Islanders, njihova zmaga proti New Jersey Devilsom je bila že sedma po vrsti, na zadnjih desetih tekmah pa so osvojili vsaj točko. Kljub zmagi s 5:3 izstopajočega posameznika niso imeli, tudi vratar Ilja Sorokin ni imel veliko dela, ubranil je 19 strelov.

Vrhunci tekme Carolina Hurricanes ‒ Nashville Predators:

Vrhunci tekme New York Islanders ‒ New Jersey Devils:

Njegov kolega v vratih Boston Bruinsov, Jaroslav Halak, je 52. v NHL ostal nepremagan. Njegova ekipa je s 4:0 premagala New York Rangerse, Slovak je pri tem ubranil 27 strelov. Brad Marchand je v statistiko vpisal tri podaje, Čeh Roman Krejči pa je dosegel svoj prvi gol v sezoni. Deveti zaporedni poraz so vpisali Buffalo Sabresi, s 5:2 so jih ugnali Pittsburgh Penguinsi. Jevgenij Malkin je za Pingvine dosegel gol in podajo.

Vrhunci tekme Boston Bruins ‒ New York Rangers:

Vrhunci tekme Buffalo Sabres ‒ Pittsburgh Penguins:

Mreže še naprej trese tudi Malkinov rojak v ekipi Washington Capitals Aleks Ovečkin. V Philadelphii, kjer je njegova ekipa zmagala s 5:3, je prišel do svojega 715. gola v ligi in samo še za dva zaostaja za šestim najboljšim strelcem v zgodovini Tonyjem Espositom. Na tekmi se je z golom svoje jubilejne 500. točke veselil njegov soigralec John Carlson. Florida Panthersi so po podaljšku s 5:4 ugnali Columbus Blue Jacketse, pa čeprav so Panterji v 47. minuti še zaostajali z 1:4. V slabih desetih minutah so nato dosegli tri gole, podaljšek pa je odločil Frank Vatrano.