St. Louis Blues tudi praktično brez možnosti za končnico

New York, 04. 04. 2019 08.05 |

V hokejski ligi NHL ni bilo tekem, ki bi bile odločilnega pomena. Še največje razočaranje so zabeležili hokejisti St. Louisa, ki so s porazom po kazenskih strelih v Chicagu zapravili priložnost, da se dve tekmi pred koncem rednega dela na prvem mestu centralne skupine izenačijo z Winnipegom in Nashvillom.

Po tekmi so bili sicer zadovoljni tudi s točko, saj še osem minut pred koncem ni bilo videti, da jo bodo osvojili. Takrat so zaostajali z 1 : 3, nato pa sta podaljšek priborila David Perron in Tylet Bozak, slednji je v polno zadel 39 sekund pred zvokom sirene. "Nismo igrali dobro, a osvojili smo veliko točko. Čeprav ne skačemo od veselja, je vedno lepo, če osvojiš točko, ki je še deset minut pred koncem nisi pričakoval. Manjkala nam je energija, toda z veliko željo po zmagi smo vendarle prišli do izenačenja," je po tekmi dejal Perron. Edini kazenski strel je za Chicago, ki nima več nobenih možnosti za uvrstitev v končnico, zadel Jonathan Toews. Pirove zmage se je veselil tudi Anaheim, ki je na domačem ledu s 3 : 1 premagal vodilno ekipo zahodne konference, Calgary. Gostom se je videlo, da nimajo pravega motiva, saj so si prvo mesto že zagotovil v nedeljo, ko so premagali San Jose. Vsi goli so padli že v prvi polovici tekme, domači so z goloma Sama Steela in Maxa Jonesa povedli z 2 : 0, Derek Ryan je še v prvi tretjini izid znižal, zadnji gol pa je dosegel Ryan Getzlaf, ki se je v ekipo vrnil po tem, ko je zaradi poškodbe izpustil štiri tekme.

Brandon Saad in Mattias Ekholm
Brandon Saad in Mattias Ekholm FOTO: AP

Še manj pomembna je bila zmaga Ottawe, ki je bila na gostovanju s 4 : 1 boljša od ekipe New York Rangers. Ottawa se ne more več izogniti dejstvu, da bo ligo končala kot najslabša ekipa, čeprav v Madison Square Gardnu tega ni bilo videti. Kot meni domači vratar Henrik Lundqvist, ki je še šestič neuspešno naskakoval svojo 450. zmago v NHL, so odigrali pametno, dosegli gol, nato pa z obrambno igro nadzorovali rezultat.

New York Rangers - Ottawa Senators    1 : 4
Chicago Blackhawks - St. Louis Blues  4 : 3 (kazenski streli)
Anaheim Ducks - Calgary Flames        3 : 1