Ljubljančani se praznih rok vračajo iz Gradca

Gradec, 14. 01. 2022 21.26 |

T.Š., STA
0

Hokejisti SŽ Olimpije so odigrali prvo tekmo v koledarskem letu 2022. Zaradi covidnih ukrepov je bilo nekaj tekem prestavljenih, prva preizkušnja pa jih je čakala v Gradcu. Domači 99ers so zmagali s 4:1, edini gol je za ljubljansko moštvo dosegel Blaž Tomaževič.

Hokejisti moštva Graz 99ers so v 38. krogu lige ICEHL premagali ljubljansko SŽ Olimpijo. Ljubljanski hokejisti so imeli kar dolg tekmovalni premor, saj so zadnjo tekmo odigrali 30. decembra (poraz v Tivoliju proti celovškemu KAC-u), štiri tekme pa so bile prestavljene zaradi karantene. Tako so danes odigrali šele prvo tekmo v letu 2022.

Gostitelji so zmaje presenetili že v uvodu, ko je v tretji minuti zadel Andrew Gordon, isti igralec je bil nato podajalec tudi pri drugem golu v 15. minuti, ki ga je dosegel Michael Schiechl. Ko je v 38. minuti za 3:0 zadel Simon Hjalmarsson, je bilo jasno, da bodo Ljubljančani težko izvlekli ugoden izid.

V zadnjem delu so gostitelji povišali celo na 4:0, uspešen je bil Dominik Grafenthin. Častni gol za Ljubljančane pa je v 53. minuti ob igralcu več na ledu dosegel Blaž Tomaževič. Podajalca sta bila novinca v moštvu Bastien Maia in Rok Kapel. V strelih je bilo 32:30 za domače, v vratih pri zmajih je bil Finec Paavo Holsa (87,5 je bil njegov odstotek ubranjenih strelov). Holsa je trenutno ljubljanska številka 1, saj je Žan Us poškodovan (koleno). SŽ Olimpija je trenutno na šestem mestu lestvice s koeficientom 1.613.

Ljubljančane že jutri zvečer v Tivoliju čaka tekma z Dornbirnom.

Blaž Tomažević je dosegel edini gol za Olimpijo.
Blaž Tomažević je dosegel edini gol za Olimpijo. FOTO: Luka Kotnik

Graz 99ers - SŽ Olimpija 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
strelci: 1:0 Gordon (Hjalmarsson, Altmann, 3.), 2:0 Schiechl (Gordon, Altmann, 15.), 3:0 Hjalmarsson (Boivin, 38.), 4:0 Grafenthin (Kainz, Zalewski, 53.), 4:1 Tomaževič (Kapel, Maia, 53.)

Orli Znojmo - Black Wings Linz   7:4 (2:2, 3:0, 2:2)

Vienna Capitals - Bolzano        1:2 (0:1, 1:0, 0:0; 0:1) podaljšek

Fehervar - Innsbruck             3:5 (0:2, 0:2, 3:1)

Lestvica:                               Z ZP PP  P
1. EC Red Bull Salzburg    33 16  8  4  5  112:74  2.061

2. HCB Südtirol Alperia    34 16  4  2 12 102:103  1.706

3. Hydro Fehervar          33 16  2  3 12  109:99  1.667

4. EC-KAC                  34 13  5  7  9  104:84  1.647