Hokej

Matthews kot prvi Američan po letu 2007 prvi 'pick' nabora lige NHL

Buffalo, 25. 06. 2016 08.20 1 min branja 0

Komisar lige NHL Gary Bettman.

Dan po naboru v ligi NBA so novince v ekipe izbirali tudi v najmočnejši hokejski ligi NHL. Prvi izbor nadarjenih igralcev je pripadel ekipi Toronto Maple Leafs, ki se je na naboru v Buffalu odločila za najstnika iz Arizone Austona Matthewsa.

Komisar lige NHL Gary Bettman.
Komisar lige NHL Gary Bettman.
FOTO: AP

Auston Matthews je tako postal prvi Američan po letu 2007, ki mu je pripadla čast prvega izbora.Nazadnje je bil prvi izbor iz ameriških vrst Patrick Kane leta 2007. Druga izbira na tokratnem naboru je bil Finec Patrik Line, ki ga je izbrala ekipa Winnipeg Jets. "Sanje so se mi izpolnile. Še posebej zato, ker me je izbrala tako velika ekipa, kot je Toronto Maple Leafs. Hokej se vse bolj razvija tudi v klubih z juga države in da sem del tega, je nekaj edinstvenega," je po naboru dejal Matthews. Slednji velja za odličnega strelca, kar moštvo nedvomno potrebuje, saj trenutno premaguje enega najdaljših sušnih obdobji v boju za Stanleyjev pokal. Matthews je v lanski sezoni igral za švicarski Zürich in v 36 tekmah dosegel 24 golov in skupaj 46 točk.

Columbus Blue Jackets so kot tretjo izbiro v svoje vrste zvabili Kanadčana Pierra-Luca Duboisa, medtem ko je bil četrta izbira Jesse Puljujarvi za Edmonton Oilers.

  • slika 1
  • slika 2
  • slika 3
  • slika 4
  • slika 5
  • slika 6
  • slika 7
  • slika 8
  • slika 9
  • slika 10
  • slika 11
  • slika 12
  • slika 13
  • slika 14
  • slika 15
  • slika 16
  • slika 17
  • slika 18
  • slika19
  • Slika 20
KOMENTARJI0

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1420