Najboljše pustili za konec: 'kralji' s Kopitarjevima golom in podajo 'zrušili' aktualne podprvake

Los Angeles, 07. 04. 2019 08.07 |

Hokejisti Los Angelesa so na zadnji tekmi sezone, v kateri jim ni šlo praktično nič od rok, dosegli visoko zmago nad aktualnimi podprvaki lige NHL, moštvom Vegas Golden Knights. Pomembno vlogo pri slavju 'kraljev' s 5 : 2 je odigral kapetan ekipe Anže Kopitar, ki je dosegel zadetek in obenem sodeloval v vlogi podajalca pri zadetku Ilije Kovaljčuka.

Slovenski hokejski as Anže Kopitar je bil tokrat zelo razpoložen za igro, kar se je poznalo tudi pri končnem izidu dvoboja med Los Angeles Kingsi in lanskimi podprvaki lige NHL Vegas Golden Knightsi.

'Kralji' so skozi vseh 60 minut tekme nadzorovali potek dogodkov na ledeni ploskvi Staples Centra, svoje pa je dodal kapetan moštva Anže Kopitar, ki je dosegel zadetek za vodstvo prvakov lige NHL iz 2012 in 2014 za 4 : 2 v 10. minuti tretje tretjine, piko na i pa je postavil še kot podajalec pri zadnjem zadetku Ilije Kovaljčuka za končnih 5 : 2.

Izkušeni Dustin Brown se veseli zadetka Anžeta Kopitarja.
Izkušeni Dustin Brown se veseli zadetka Anžeta Kopitarja. FOTO: AP

S to lepo zmago se je Los Angeles poslovil od sezone, ki bo v klubsko zgodovino zapisana kot ena najslabših, saj so Kopitar, Dustin Brown in druščina letošnje nastope v najmočnejši hokejski ligi na svetu končali na zadnjem mestu zahodne konference. To se jim je zgodilo prvič po prav tako zelo neuspešni sezoni 2007/08.