NHL ima prvega finalista, Florida čaka na nasprotnika

Miami, 25. 05. 2023 07.47 |

Hokejisti ekipe Florida Panthers so se uvrstili v finale severnoameriške lige NHL, potem ko so na četrti tekmi finala vzhodne konference doma s 4:3 premagali Carolina Hurricanes ter se tako s 4:0 v zmagah prebili v boj za Stanleyjev pokal.

Junak tekme je postal Matthew Tkachuck, ki je prispeval dva gola, prvega v 11. minuti za vodstvo z 2:0, drugega pa pet sekund pred koncem tekme, ko je postavil končni izid.

Pri domačih sta sicer zadela še Anthony Duclair, Ryan Lomberg, pri gostih pa Paul Stastny, Teuvo Teravainen in Jesper Fast. Slednji je na 3:3 poravnal v 57. minuti.

Florida se bo v finalu merila z boljšim iz dvoboja med Las Vegas Golden Knights in Dallas Stars. V finalu zahodne konference bolje kaže zasedbi iz Las Vegasa, ki vodi s 3:0 v zmagah.