Spet na dnu Zahoda: Kralji s podajo Kopitarja 'padli' doma

Los Angeles, New York, Montreal, Toronto, 07. 01. 2020 06.30 |

Los Angeles Kingsi so po začasnem dvigu z dna zahodne konference spet padli vse do zadnjega mesta, potem ko jih je v domačem Staples Centru ugnala ekipa Columbus Blue Jackets (2:4). Kralji so sicer dobili prvo tretjino z golom Alexa Iaffala, podajo je vknjižil kapetan Anže Kopitar, nato pa je sledil preobrat Modrih jopičev. New York Islandersi so na derbiju večera z minimalnih 1:0 odpravili ekipo Colorado Avalanche.

Dvoboj Boona Jennerja (spredaj) in Dereka Forborta v Los Angelesu.
Dvoboj Boona Jennerja (spredaj) in Dereka Forborta v Los Angelesu. FOTO: AP

Hokejisti Los Angelesa so v severnoameriški ligi NHL doživeli nov poraz. Tokrat so na domačem ledu izgubili proti Columbus Blue Jacketsom. Slovenski zvezdnik Anže Kopitar je igral dobrih 16 minut in podal pri prvem zadetku Kalifornijcev. Ti so povedli v deveti minuti prek Alexa Iafalla, drugi gol za Kralje iz Los Angelesa pa je dosegel Sean Walker v 52. minuti. Pri Columbusu so bili uspešni Nathan Gerbe, Scott Harrington, Kevin Stenlund in Gustav Nyquist. Domači so sicer imeli precej več strelov in predvsem v prvi tretjini bi lahko izdatneje vodili, ne le z 1:0.

"Če bi vodili z dvema goloma razlike, bi se verjetno bolje počutili, mogoče bi tudi oni malce popustili. Ampak na koncu koncev - mi smo dobili prvo, oni drugo, tretja tretjina pa je bila izenačena, a smo vseeno ostali za zadetek zadaj," je med drugim povedal trener Los Angelesa Todd McLellan.

Vrhunci tekme Los Angeles Kings ‒ Columbus Blue Jackets:

Kralji bodo naslednjo tekmo igrali čez dva dni, ko bodo gostili Dallas. Na preostalih tekmah so Toronto Maple Leafs, druga ekipa atlantske skupine, izgubil proti tretjim v pacifiški Edmonton Oliersom (4:6), pri Naftarjih je blestel Connor McDavid z golom in tremi podajami (njegov soigralec Leon Draisaitl, s katerim sta na vrhu točkovne lestvice, pa je prispeval gol in podajo).

Vrhunci tekme Toronto Maple Leafs ‒ Edmonton Oilers:

Plenilci odpustili trenerja Lavioletta
V drugem kanadskem derbiju večera so Montreal Canadiensi proti Winnipeg Jetsom doma izgubili z 2:3, New York Islandersi, ki so drugi v metropolitanski skupini, pa so z 1:0 odpravili Colorado Avalanche, drugo moštvo centralne skupine. Edini gol na tekmi je dosegel Anders Lee v 47. minuti.

Vrhunci tekme New York Islanders ‒ Colorado Avalanche:

Vrhunci tekme Montreal Canadiens ‒ Winnipeg Jets:

Nashville Predatorsi ponoči niso igrali, so pa po šestih letih ostali brez trenerja Petra Lavioletta. Ta je med drugim ekipo popeljal do finala Stanleyjevega pokala leta 2017, ki so ga Plenilci nato izgubili v šestih tekmah proti Pittsburgh Penguinsom. V tej sezoni jim ne gre tako dobro, Nashville je namreč predzadnji v centralni skupini oziroma enajsti v zahodni konferenci. To je sicer šesta trenerka menjava v NHL v tej sezoni. Peter DeBoer je bil odpuščen pri San Jose Sharksih (zamenjal ga je Bob Boughner), Jim Montgomery pri Dallas Starsih (Rick Bowness), John Hynes pri New Jersey Devilsih (Alain Nasreddine) in Mike Babcock pri Toronto Maple Leafsih (Sheldon Keefe). Bill Peters je odstopil z mesta trenerja Calgary Flamesov, zamenjal ga je Geoff Ward.