O'Reilly in Perron popeljala St. Louis korak bliže k zgodovinskemu naslovu v ligi NHL

Boston, 07. 06. 2019 08.08 |

Hokejisti St. Louis Blues so s pomembno zmago v bostonskem TD Gardnu tamkajšnjim "Kosmatincem" zadali boleč udarec v boju za letošnji Stanleyjev pokal. Za zmago z 2 : 1 sta za "Note" zadela neustavljivi Kanadčan Ryan O'Reilly in David Perron. Za domače je častni zadetek dosegel Jake DeBrusk.

Potem ko so bili hokejisti St. Louisa od začetka letošnje finalne serije proti Bostonu vseskozi v rezultatskem zaostanku, so po dveh zaporednih zmagah vzeli vajeti igre v svoje roke in jih po petih odigranih tekmah ter vodstvu s 3 : 2 v zmagah le še ena zmaga loči od zgodovinskega, prvega Stanleyjevega pokala.

V noči na petek je bila odigrana peta finalna tekma v bostonskem TD Gardnu, kjer so gostje z granitno obrambo na čelu z razpoloženim čuvajem mreže Jordanom Binningtonom ustavili vse nevarnejše poizkuse domačih hokejistov, ki so se po porazu z 1 : 2 znašli v zahtevnem položaju. Prostora za nov spodrsljaj ni več, saj bi že naslednji uspeh varovancev Craiga Berubeja pomenil slovo od želja po sedmem naslovu v severnoameriški poklicni hokejski ligi NHL.

Prvi so na srečanju zadeli gostje sredi druge tretjine, ko je v polno meril v letošnji končnici neustavljivi Kanadčan Ryan O'Reilly. Na 2 : 0 je sredi zadnje tretjine povišal David Perron, zadetek priključka in obenem upanja na preobrat pa je šest minut pred koncem obračuna dosegel Jake DeBrusk

Naslednja, šesta in morebitna zadnja finalna tekma bo na sporedu v noči na ponedeljek v St. Louisu.