Zmaji še naprej strup za železarje

Bled, 24. 08. 2019 22.07 |

Prvi večni slovenski hokejski derbi med SŽ Olimpijo in Sij Acroni Jesenicami so dobili Ljubljančani. Na Mednarodni hokej ligi na Bledu so državni prvaki tekmece premagali s 4:1, to pa pa predvsem po zaslugi druge tretjine, v kateri so dosegli štiri gole.

Zmaji so dobili prvi večni derbi nove sezone.
Zmaji so dobili prvi večni derbi nove sezone. FOTO: Damjan Žibert

Jeseničani so prek Erika Svetine v prvi tretjini povedli, nato je v drugi serijo golov začel Gal Koren, ki je ob igralcu manj na ledu izkoristil napako jeseniške obrambe. Za njim so bili natančni še Nik Simšič, Nejc Brus in Žiga Pešut.

Ljubljančani so tako zasedli prvo mesto v svoji skupini in se uvrstili v finale, kjer se bodo jutri pomerili z Beljakom. Njihov tekmec bi sicer moral biti Grenoble, ki je v drugi skupini zasedel prvo mesto, a je zaradi obveznosti v ligi prvakov turnir predčasno zapustil. Jesenice se bodo za tretje mesto merile s Fehervarjem.

Sij Acroni Jesenice - SŽ Olimpija 1:4 (1:0, 0:4, 0:0)
Svetina 9.; Koren 29., Simšič 31., Brus 37., Pešut 38.