Olimpija v dveh minutah zlomila Dunaj

Ljubljana, 10. 09. 2010 21.40 |

Hokejisti Olimpije so v prvem krogu lige EBEL v Hali Tivoli s 5:4 ugnali Dunaj. Odločilni sta bili zadnji dve minuti druge tretjine, v katerih so gostitelji dosegli tri gole.

Petr Sachl je na uradnem debiju v dresu Olimpije dosegel dva gola.
Petr Sachl je na uradnem debiju v dresu Olimpije dosegel dva gola. FOTO: Damjan Žibert

Zmaji so novo sezono lige EBEL odprli pred domačimi gledalci v Hali Tivoli, kjer so gostili hokejiste z Dunaja. Čeprav so v prvi četrtini več napadali gostje, so do vodstva prišli varovanci Hannuja Järvenpääe. Po akciji Matta Higginsa in Kevina Kanteeja je ob igri z igralcem več na ledu zadel novinec v zmajevem gnezdu, Slovak Petr Sachl. Na začetku druge tretjine sta si v roku pol minute izključitvi prislužila Nejc Berlisk in Kantee, kar so hokejisti iz avstrijske prestolnice s pridom izkoristili. Za izenačenje je zadel Benoit Gratton. Prejeti zadetek Ljubljančanov ni presekal in v 35. minuti tekme so se domači navijači znova veselili vodstva. Ob izključitvi Haralda Ofnerja je nemočnega vratarja Rudolfa Hummela matiral povratnik v dresu Olimpije Andrej Hebar. Veselje pa ni trajalo dolgo, saj je Rafael Rotter le slabi dve minuti kasneje poskrbel za novo izenačenje.

V zadnjih dveh minutah druge tretjine pa je sledil pravi 'blitzkrieg' domačih hokejistov. Na klopi za izključene hokejiste sta sedela člana Dunaja Gratton in Francois Bouchard, Zmaji pa so to ostro kaznovali. Berlisk je poskrbel za že tretje vodstvo Olimpije na tekmi, le minuto kasneje pa je bil za prednost dveh zadetkov natančen Sachl. Veselje se še ni prav poleglo, ko je Higgins zadel z igralcem manj in pred zadnjo tretjino gostiteljem zagotovil visoko prednost. Gostje se kljub temu niso predali in v 44. minuti je Gratton prednost Ljubljančanov znižal na dva gola. V zadnjih minutah je strateg moštva Vienna Capitals iz igre povlekel tudi vratarja Hummela, ob številčni prednosti na ledu pa je poraz omilil Bouchard. Več kot to Dunajčanom ni uspelo in hokejisti Olimpije so se zasluženo veselili prve zmage v novi sezoni.

Tilia Olimpija – Vienna Capitals 5:4 (1:0, 4:2, 0:2)
Sachl (13., 40.), Hebar (35.), Berlisk (39.), Higgins (40.); Gratton (24., 43.), Rotter (37.), Bouchard (60.)