Osma zaporedna zmaga prvakov, Bostonov 'dvojček' proti Buffalu

St. Louis, Boston, Sunrise, Tampa, 30. 12. 2019 07.24 |

Branilci naslova v severnoameriški hokejski ligi NHL St. Louis Bluesi so na domačem obračunu z Winnipeg Jetsi zanesljivo slavili s 4:1 in svoj niz decembrskih zmag podaljšali na osem. Boston Bruinsi so po zmagi v gosteh pri Buffalo Sabresih s tekmeci iz sosednje zvezne države New York opravili še pred svojimi navijači (3:2), medtem ko smo v floridskem Sunrisu videli kar enajst golov in zmago Panthersov nad Montreal Canadiensi (6:5).

Gneča pred vrati med obračunom ekip Tampa Bay Lightning in Detroit Red Wings.
Gneča pred vrati med obračunom ekip Tampa Bay Lightning in Detroit Red Wings. FOTO: AP

Hokejisti ekipe St. Louis Blues še naprej držijo prvo mesto v zahodni konferenci severnoameriške lige NHL. Tokrat so doma za osmo zaporedno zmago s 4:1 premagali Winnipeg Jetse. Jaden Schwartz je k zmagi prispeval dva gola, Jordan Kyrou pa dve podaji. Druga ekipa Vzhoda Boston Bruins je tesno s 3:2 ugnala Buffalo Sabrese. Odločilna je bila 43. minuta, ko je za domače ob igri z igralcem več v razmaku 18 sekund dvakrat zadel Jake Debrusk in postavil izid 3:1. Končni rezultat 3:2 za Boston je v 46. minuti postavil Curtis Lazar.

Vrhunci tekme St. Louis Blues ‒ Winnipeg Jets:

Vrhunci tekme Boston Bruins ‒ Buffalo Sabres:

Hokejisti moštva New York Islanders so na gostovanju pri ekipi Minnesota Wild zmagali s 3:1, kar je njihova prva zmaga v rednem delu po 12. decembru. Domači so povedli v 16. minuti preko Ryana Donata, potem pa je vratar Otočanov Semjon Varlamov zaklenil svoja vrata (na koncu je zbral 25 obramb), gostje pa so v zadnjem delu igre trikrat zadeli. Med strelce so se vpisali Ryan Pulock, Matt Martin in Tom Kuhnhackl.

Vrhunci tekme Minnesota Wild ‒ New York Islanders:

Kar enajst golov so videli gledalci na tekmi med ekipama Florida Panthers in Montreal Canadiens. Na koncu je semafor pokazal 6:5 za Florido, pri kateri se je z dvema goloma in dvema podajama izkazal Jonathan Huberdeau. Philadelphia Flyersi so na gostovanju pri Anaheim Ducksih do zmage z 2:1 prišli po podaljšku. Odločilni gol je minuto in sedem sekund pred iztekom dodatnega časa dosegel Kevin Hayes.