Hokej

Ovečkin odločil dvoboj

New York, 12. 04. 2008 10.55 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Ekipa Washington Capitals je v prvem krogu končnice severnoameriške hokejske lige NHL premagala igralce Philadelphia Flyers s 5 : 4 in povedla z 1 : 0 v zmagah.

Aleksander Ovečkin je bil vnovič mož odločitve.
Aleksander Ovečkin je bil vnovič mož odločitve. FOTO: Reuters

Rus Aleks Ovečkin, najboljši strelec NHL, je v svojem prvem nastopu v končnici najmočnejše hokejske lige na svetu prvič na vrata tekmecev streljal šele v zadnji tretjini, štiri minute pred koncem pa je ukradel plošček Lasseju Kukkonenu in nato zadel odločilni gol. Dvaindvajsetletni Ovečkin je pred tem sodeloval kot podajalec pri enem od dveh zadetkov obrambnega igralca Mika Greena, s katerima je Washington po zaostanku z 2 : 4 izenačil. V New Jerseyju sta Čeh Jaromir Jagr in Sean Avery dosegla zadetka v razmaku 23 sekund zadnje tretjine, Šved Henrik Lundqvist pa je ubranil 26 strelov gostiteljev, ki so z Rangerji izgubili še deveto od desetih medsebojnih srečanj tej sezoni.

Pravo točo strelov so uprizorili igralci Pittsburgha, kar 54-krat so sprožili plošček proti vratom tekmecev. Sidney Crosby je štirikrat podal, Rus Jevgenij Malkin trikrat, Petr Sykora je dosegel dva zadetka, prav toliko pa tudi Ryan Malone, ki je bil prvič uspešen minuto in dve sekundi pred koncem, ko so gostitelji povedli s      4 : 3. Malone je končni izid postavil šest sekund in pol pred koncem, ko je zadel prazno mrežo. Keith Carney pa je štirinajst sekund po začetku podaljška v Minnesoti zapečatil usodo Colorada.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.