Štiri tekme - osem točk: Crosby še naprej blesti ob povratku po poškodbi

V severnoameriški hokejski ligi NHL so na svojem ledu Pittsburgh Penguins po preobratu ugnali Boston Bruins in se približali vrhu vrhu lige, ki ga še naprej zaseda moštvo iz prestolnice Washington Capitals.

Vrhunci tekme Carolina Hurricanes - New York Islanders
    02:26
    Vrhunci tekme Pittsburgh Penguins - Boston Bruins
Patrick Kane Jonathan Toews
Patrick Kane Jonathan Toews FOTO: AP

Ob zmagi Pingvinov s 4:3 je blestel Sidney Crosby, ki je na štirih tekmah ob povratku po poškodbi dosegel že osem točk. Proti Bostonu je po zaostanku z 0:3 dosegel dve podaji za zadetka Dominika Simona in Teddyja Bluegerja. V zadnji tretjini sta bila natančna še Jack Johnson in Bryan Rust. Za Boston so bili v prvi tretjini v razmiku 15 minut uspešni Patrice Bergeron, Anders Bjork in Davir Pastrnak (37. gol v sezoni) Pittsburgh (67 točk) je po šestih zmagah na zadnjih sedmih tekmah le še štiri točke oddaljen od vrha lestvice, ki ga zaseda Washington (71). Boston je drugi na vzhodu z 68 točkami. Na zahodu je najboljši St. Louis prav tako z 68 točkami.

Na preostalih tekmah je Carolina po kazenskih strelih z 2:1 premagala New York Islanderse, Chicago je bil na domačem ledu s 5:2 boljši od Winnipega, Columbus pa je z 2:1 v gosteh ugnal New York Rangers. Za zmago gostov je 27 sekund pred koncem rednega dela zadel Oliver Bjorkstrand.