Obupna druga tretjina Olimpijo stala nove zmage

Ljubljana, 10. 12. 2021 20.37 |

Milan Doknić
1

Vodilna v ligi ICEHL SŽ Olimpija je v Ljubljani gostila četrti Innsbruck. Gostje so v desetih minutah druge tretjine zabili trikrat. Olimpija je do konca tekme odgovorila z dvema zadetkoma, a za popoln preobrat ji je zmanjkalo časa (2:3).

V prvi četrtini gledalci v dvorani Tivoli niso videli zadetka. Več strelov proti nasprotnemu golu so usmerili gosti, ki so vratarja Olimpije Žana Usa prisilili v devet obramb. Druga tretjina je hitro poskrbela za spremembo rezultata, saj je kanadski napadalec Tim McGauley po minuti in pol igre z obilico sreče premagal Usa. 14 minut pred koncem druge tretjine so Ljubljančani končno prišli do prednosti petih igralcev proti trem, a številčne prednosti niso uspeli izkoristiti. Podajalca pri zadetku sta bila Čeh Jan Lattner in Kanadčan Daniel Leavens.

Podajalec pri prvem zadetku Lattner je v osmi minuti druge tretjine po lepem prodoru in natančnem strelu podvojil prednost Avstrijcev. Katastrofalna prva polovica druge tretjine se je za Olimpijo nadaljevala v deveti minuti igre. Ob prednosti igralca več je zadel Alex Dostie. Znova je bil eden od podajalcev odlični Lattner. Olimpija je prvič v drugi tretjini zapretila šele ob začetku druge polovice tekme, ko se je sam pred vratarjem gostov znašel Jaka Šturm, ki pa mreže gostov ni zatresel.

Strelec olimpijinega prvega gola Nik Simšič (desno)
Strelec olimpijinega prvega gola Nik Simšič (desno) FOTO: Aljoša Kravanja

Velik zaostanek je domače zbudil, saj se je šest minut pred zaključkom druge tretjine zatresel okvir Innsbruckovih vrat. Pritisk Ljubljančanov je končno obrodil sadove že pol minute pozneje, ko je Nik Simšič končno premagal vratarja gostov Thomasa McColluma.

Olimpija je v zadnji tretjini zaigrala občutno bolje in zaostanek znova znižala osem minut pred koncem, ko je po lepi podaji Žige Panceta za zelene zadel Gregor Koblar. Ljubljančani so do konca tekme odločno napadali gol nasprotnikov, a popoln preobrat jim ni uspel. Doživeli so svoj deveti poraz v ligi ICEHL, kljub temu ostajajo vodilni.