Prepozno bujenje Kraljev, Kopitarju dve podaji

Los Angeles, 20. 01. 2021 07.37 |

T.Š., STA
0

Hokejisti moštva Los Angeles Kings so tudi na tretji tekmi nove sezone lige NHL ostali praznih rok. V njihovi domači dvorani Staples Center je s 3:2 slavila ekipa Colorado Avalanche. Kapetan Kraljev Anže Kopitar je prispeval podaji pri obeh golih.

Hokejisti iz Los Angelesa v novi sezoni lige NHL še vedno čakajo prvo zmago. Kralji so na prvih dveh tekmah igrali proti Minnesoti in obakrat izgubili po podaljšku in osvojili na vsaki tekmi po eno točko, tokrat pa so ostali praznih rok. V domači dvorani Staples Center so gostili Colorado, ki je vodil že s 3:0, Kingsi so v zaključku tekme znižali izid in se približali na gol zaostanka, kar pa ni pomagalo, gostje so se veselili zmage s 3:2.

Brandon Saad je Colorado v vodstvo popeljal že v 4. minuti, Devon Toews (37.) in Mikko Rantanen (37.) pa sta v drugem delu povišala na 3:0. Domačim se je odprlo šele v zadnjem delu. Najprej je v 48. minuti znižal Andreas Anthanasiou, Adrian Kempe pa je v 55. minuti izkoristil igralca več na ledu.

Kapetan Kraljev Anže Kopitar je prispeval podaji pri obeh golih, v statistiko je v dobrih 22 minutah igre vpisal še po en strel, dva naleta, en blokiran strel in dve kazenski minuti. V strelih na gol je bilo 25:24 za Kingse, v vratih pa je za domače prvič v sezoni stal Calvin Petersen, ki je ubranil 21 strelov. Po prostem večeru se bo Los Angeles znova pomeril s Coloradom.

Na lestvici lige NHL še vedno vodi Las Vegas s tremi zmagami, v noči na četrtek pa v igralniško metropolo prihaja Arizona. Danes je tretjo zmago dosegla Philadelphia, ki je s 3:0 premagala Buffalo.

Los Angeles Kings so izgubili tudi tretjo zaporedno tekmo.