Hokej

Primer Phoenix Coyotes gre na mediacijo

Phoenix, 20. 05. 2009 12.23 1 min branja 0

Phoenix Coyotes

Primer ameriškega hokejskega moštva lige NHL Phoenix Coyotes, ki mu v primeru prodaje grozi selitev v Kanado, se bo nadaljeval z mediacijo.

Phoenix Coyotes
Phoenix Coyotes
FOTO: Reuters

Sodišče v Phoenixu, pristojno za stečajne postopke, je sedanjim lastnikom kluba in vodstvu lige NHL določilo 27. maj kot skrajni rok, do katerega se morajo dogovoriti o pravicah za prodajo kluba. Sedanji lastnik kluba Jerry Moyes in vodstvo lige NHL se ne strinjata glede tega, kdo ima pravico prodati moštvo v primeru bankrota. Moyes namerava moštvo prodati kanadskemu poslovnežu Jimu Balsillieju, ki pa je že napovedal, da bo ekipo preselil v kanadsko provinco Ontario. V NHL temu nasprotujejo in trdijo, da ima le liga pravico odločati o tem, kje bodo moštva igrala. Sodnik je zdaj odločil, da se morata sprti strani z mediacijo dogovoriti o pristojnostih pri prodaji, preden bo sploh odločal o tem, ali je klub mogoče prodati v Kanado. Rok za mediacijski dogovor je 27. maj, 22. junij pa je datum, ko bodo na sodišču odločali o prodaji kluba. Ekipa Phoenix Coyotes je nekdaj igrala v kanadskem Winnipegu z imenom Jets, leta 1996 pa so jo prodali v ZDA. V zadnjih dveh letih so imeli pri Phoenixu izgubo v višini 80 milijonov dolarjev.
 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
KOMENTARJI0

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1450