Prvaki lige NHL slavili v Torontu, Columbus po podaljšku do prve zmage

Toronto, 08. 10. 2019 07.48 |

V hokejski ligi NHL sta bili ponoči na sporedu le dve tekmi. Aktualni prvaki St. Louis Blues so v gosteh v Torontu premagali tamkajšnjo ekipo Maple Leafs s 3:2. Hokejisti Columbus Blue Jackets so po podaljšku s 4:3 doma premagali Buffalo Sabres za prvo zmago sezone.

Za odločilni zadetek je poskrbel kapetan St. Louisa Alex Pietrangelo v 48. minuti tekme. Pred tem sta se med strelce vpisala še Oskar Sundqvist in Brayden Schenn, medtem ko je Jordan Binnington zaustavil 32 strelov tekmeca. Kar štirje goli so padli v drugi tretjini. V 32. minuti, v razmaku zgolj 24 sekund, so domači prišli do dveh zadetkov. Frederik Gauthier je zadel za 1:1, William Nylander pa je poskrbel za edino vodstvo Toronta na tekmi. A prvaki niso dopustili presenečenja. St. Louis, ki je letos v finalu lige NHL premagal Boston in prvič v klubski zgodovini osvojil Stanleyjev pokal, je po odigranih treh tekmah s petimi osvojenimi točkami prevzel vodstvo v zahodni konferenci lige NHL.

Na vzhodnem delu je na vrhu ekipa Carolina Hurricanes s popolnim izkupičkom treh zmag na treh tekmah. Tik pod vrhom je ekipa Buffalo Sabres, ki ima točko manj. Buffalo je doma povedel z goloma Oliverja Bjorkstranda in Cama Atkinsona. A so nato zagospodarili na ledu igralci Columbusa, razmerje v strelih je bilo na koncu kar 44:18. Marcus Johansson in Jeff Skinner sta poskrbela za izenačenje, Alexandre Texier pa je zadel v podaljšku v 63. minuti za prvo zmago v sezoni za modre jopiče.

Druga tekma sezone v noči iz torka na sredo čaka tudi hokejiste Los Angelesa. Kingsi Anžeta Kopitarja so uvodno tekmo izgubili, tokrat jih čaka gostovanje v Calgaryju.