Prvaki zelo učinkoviti

Pittsburgh, 24. 12. 2009 08.00 |

Hokejiste NHL moštva Pittsburgh Penguins je očitno zadnji poraz proti New Jersey Devilsom (4:0) zelo 'streznil', saj so dosegli visoko zmago.

Evgeni Malkin je k visoki zmagi prispeval tri zadetke.
Evgeni Malkin je k visoki zmagi prispeval tri zadetke. FOTO: Reuters

V Mellon Areni je gostovala ekipa Ottawa Senators, ki se je domov vrnila s porazom. Razpoloženi strelci so mrežo vratarjev Ottawe zatresli kar osemkrat, kar jasno kaže, da je kratkotrajna strelska kriza prvakov mimo. Prva tretjina je bila sicer popolnoma izenačena, gostitelji pa so povedli z zadetkom Evgenija Malkina, v 14. minuti pa je izid poravnal Anton Volčenkov.

Nadaljevanje je bilo popolnoma v znamenju Pingvinov. Bill Guerin (2x), Chris Kunitz, Malkin in Ruslan Fedotenko so zabili nasprotniku pet golov in Senatorji so pred zadnjimi dvajsetimi minutami dvoboja le upali, da so izbranci Dana Blysme porabili ves 'dinamit'. Želja se jim ni uresničila, saj je Sergej Gončar povišal na 7:1, Malkin pa s tretjim zadetkom na 8:1. Minimalno je poraz tik pred koncem dvoboja oblažil Chris Kelly. Penguinsi so tako popolnoma nadigrali nasprotnika (8:2), s takšno učinkovitostjo pa lahko upravičeno korakajo proti ubranitvi naslova prvaka.

"Lepo je igrati takšno tekmo, ko je na ledu razpoloženih kar nekaj soigralcev, saj njihova individualna kakovost drugim pomaga, da lažje dosežejo gol,“ je po tekmi povedal Guerin. Gostje pa so poleg visokega poraza utrpeli še veliko škodo. Zaradi poškodbe je moral tekmo predčasno zaključiti Šved Daniel Alfredsson, ki si je poškodoval roko, po prvih ocenah pa bo z ledene ploskve odsoten vsaj tri tedne.

Pittsburgh Penguins - Ottawa Senators 8:2
New York Rangers - Florida Panthers 4:1
New York Islanders - Toronto Maple Leafs 3:1
Boston Bruins - Atlanta Thrashers 6:4
Carolina Hurricanes - Montreal Canadiens 1:5
Minnesota Wild - Edmonton Oilers 3:1
Washington Capitals - Buffalo Sabres 5:2
Tampa Bay Lightning - Philadelphia Flyers 2:5