'Kralji' s pomembnim Kopitarjevim vložkom do odmevne zmage

St. Louis, 25. 01. 2021 08.14 |

STA, A.V.
1

Slovenski hokejski zvezdnik severnoameriške poklicne lige NHL Anže Kopitar je z golom, svojim prvim v novi sezoni, ter dvema podajama svojo ekipo Los Angeles Kings popeljal do visoke zmage s 6:3 nad prvaki lige 2019, St. Louis Blues. S skupno desetimi točkami – ob enem zadetku ima še devet podaj – na uvodu v sezono je 33-letni Hrušičan prvi igralec lige.

Sicer so na tekmi v St. Louisu prvi povedli gostitelji prek Braydna Schenna, a so 'kralji' tik pred koncem uvodne tretjine poskrbeli za dva gola, ko je najprej tudi po podaji Anžeta Kopitarja zadel Alex Iafallo z igralcem več, nato pa še Carl Grundstrom.

Los Angeles Kings so v nadaljevanju še povišali prednost. Po dveh tretjinah, četrti gol za goste je dosegel ravno 33-letni Hrušičan, je bilo 5:2. Zadnji del igre so bolje začeli prvaki najmočnejše hokejske lige na svetu izpred dveh let, ki so znižali zaostanek na 3:5, a več kot to jim ni uspelo. Piko na i je zmagi 'kraljev' dodal Drew Doughty, ki je zadel za končnih 6:3.

Naslednja tekma 'kralje' čaka v sredo, ko bodo gostovali pri Minnesoti.