San Jose po podaljšku slavil na tretji tekmi konferenčnega finala

San Jose, 16. 05. 2019 07.39 |

Hokejisti San Jose Sharks so po podaljšku s 5 : 4 v gosteh dobili tretjo tekmo finala zahodne konference severnoameriške lige NHL ter v seriji na štiri zmage proti St. Louis Blues povedli z 2 : 1.

Morski psi so po podaljšku dobili tretjo tekmo konferenčnega finala.
Morski psi so po podaljšku dobili tretjo tekmo konferenčnega finala. FOTO: AP

San Jose je v drugi tretjini zapravil zgodnje vodstvo z 2 : 0. Po zaslugi dveh golov Davida Perrona je St. Louis izenačil in ob koncu druge tretjine povedel s 4 : 3. Enainšestdeset sekund pred koncem rednega dela je Logan Couture morske pse popeljal do izenačenja 4 : 4 in podaljška, v katerem so bili uspešnejši gostje. Odločilni gol je v šesti minuti podaljška dosegel Erik Karlsson. Vratar San Joseja Martin Jones je imel na svojem računu 28 obramb, vratar St. Louisa Jordan Binnington pa 27 obramb.

V finalu vzhodne konference lige NHL ekipa Boston Bruins vodi proti Carolina Hurricanes s 3 : 0 v zmagah.