Hokej

Sestanek lige ICE prvič v Ljubljani

Ljubljana, 15. 12. 2025 20.12 2 min branja 0

Sestanek lige ICE prvič v Ljubljani

V Ljubljani je prvič potekal redni sestanek predstavnikov hokejske lige ICE, kar predstavlja pomemben korak v smeri nadaljnjega utrjevanja mednarodnega značaja lige ter je istočasno priznanje kakovostnega in strokovnega dela HK Olimpija Ljubljana. Tako na simbolni kot tudi na praktični ravni gre za pomemben mejnik za ljubljanski in slovenski hokej.

Liga ICE velja za najmočnejše hokejsko tekmovanje v srednji Evropi in po kakovosti jo strokovnjaki uvrščajo na peto mesto med evropskimi ligaškimi tekmovanji. V njej nastopajo vodilni klubi iz Avstrije, Madžarske, Italije in Slovenije, pri čemer konkurenčnost tekmovanja iz sezone v sezono narašča. Med ambicioznimi in uspešnimi klubi ima vse vidnejšo vlogo tudi HK Olimpija Ljubljana. Udeleženci sestanka so razpravljali predvsem o prihodnosti lige, z osredotočenostjo na nadaljnji razvoj, krepitev mednarodne prepoznavnosti ter zagotavljanje trajne rasti priljubljenosti tekmovanja.

"Izjemno sem vesel, da smo v Ljubljani gostili predstavnike klubov lige ICE na sestanku, ki potrjuje mednarodno usmerjenost in značaj lige, v kateri nastopamo. Dejstvo, da srečanje poteka v Ljubljani ter da bodo prihodnji sestanki organizirani tudi v drugih mestih, dodatno poudarja pomen mednarodnega sodelovanja ter enakopravnost vseh sodelujočih klubov v ligi," je za uradno spletno sztran kluba dejal predsednik Miha Butara.

Miha Butara
Miha Butara
FOTO: Damjan Žibert

"Posebej me veseli, da smo na današnjem sestanku začeli jasno opredeljevati cilje in smer razvoja lige ICE v prihodnjih letih. Začrtali smo vizijo do leta 2030, ki je ambiciozna in jasno kaže usmeritev, kam želimo ligo popeljati," je dodal prvi mož Olimpije.

"Srečanje klubov je namenjeno odprtemu in konstruktivnemu dialogu med klubi ter vodstvom lige o aktualnih izzivih in strateškem razvoju lige v prihodnjih letih. V ospredju so rast prihodkov, povečanje obiska na tekmah, krepitev medijske vrednosti ter nadaljnji razvoj lige ICE kot prepoznavnega mednarodnega športnega produkta," pa je bil izčrpen direktor lige ICE Christian Feichtinger

"V zadnjem obdobju smo z novim predsedstvom že dosegli pomemben napredek, zlasti na področju sodelovanja znotraj lige, porazdelitve prihodkov ter izboljšav pretočnih prenosov, ki so ključni za večjo prepoznavnost lige in večje zanimanje navijačev ter sponzorjev. Ključno pa je, da klubi kot lastniki lige oblikujejo skupno vizijo prihodnosti, s poudarkom na razvoju igralcev, mladinskih programov in nadaljnji profesionalizaciji lige ICE," je dodal. "Navdušeni smo tudi nad organizacijo srečanja v Ljubljani. Predsednik g. Butara je skupaj s svojo ekipo ustvaril odlično okolje za kakovostne razprave, za kar se jim iskreno zahvaljujem."

Christian Feichtinger
Christian Feichtinger
FOTO: HK Olimpija Ljubljana

Gostovanje sestanka lige ICE v Ljubljani potrjuje vse pomembnejšo vlogo HK Olimpija Ljubljana znotraj lige ICE, s katero prevzema tudi odgovornost aktivnega sooblikovanja prihodnosti najmočnejšega hokejskega tekmovanja v regiji.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.
KOMENTARJI0

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1515