Strelsko navdahnjeni 'Kosmatinci' silovito odprli konferenčni finale

Boston, 10. 05. 2019 08.03 |

Hokejisti Boston Bruins so v finalu vzhodne konference severnoameriške poklicne hokejske lige NHL z zmago začeli dvoboj s Carolina Hurricanesi za mesto v velikem finalu prvenstva. V boju na štiri zmage so prvo tekmo na domačem ledu dobili s 5 : 2, potem ko so v zadnji tretjini dosegli kar štiri zadetke.

Končna odločitev o zmagovalcu prve finalne tekme v vzhodni konferenci je padla v zadnji tretjini, v katero so hokejisti Bostona vstopili z zaostankom 1 : 2, nato pa dvakrat dosegli po dva gola v eni minuti. Med strelce so se v odločilnem delu tekme vpisali Marcus Johansson in Patrice Bergeron (oba v 43. minuti), ter Charlie Coyle in Chris Wagner (oba v 58.).

"Tokrat smo imeli srečo, da smo zaostajali le za en zadetek, potem pa smo dobili priložnosti z igralcem več. Vedeli smo, da jih moramo izkoristiti. In to nam je k sreči uspelo," je po tekmi dejal domači vratar Tuukka Rask, ki je zaustavil 29 strelov.

Tudi druga tekma konferenčnega finala bo v Bostonu, ekipi se bosta znova srečali v nedeljo.